Samsung GALAXY J4 Plus – ecran de 6 inch, Android 8.1 Oreo și baterie de 3300 mAh

/
/
18 sept. 18
/

Samsung și-a mărit portofoliul de telefoane mobile ieftine cu ecran mare prin GALAXY J4 Plus. Este un telefon ce cred că-l vom vedea cât de curând și în țara noastră. 

Specificații complete pentru Samsung GALAXY J4+ :

  • display IPS de 6 inch cu rezoluție 1480 x 720 pixeli, aspect 18.5:9, 274 ppi, raport display / corp de 73.6%;
  • procesor Exynos 7570 Quad la 1.4 GHz pe ARM Cortex-A53,  2 / 3 GB RAM, 16 / 32 GB spațiu de stocare, fără slot pentru cardurile microSD;
  • Android 8.1 Oreo;
  • 4G cu viteze de până la 150 Mbps în download, Wi-Fi b/g/n, Wi-Fi direct, hotspot, bluetooth 4.2, radio FM stereo, microUSB, A-GPS, GLONASS și BDS pe partea de localizare, cititor de amprentă – doar unitățile ce vor fi vândute în SUA;
  • 13 Megapixeli cu f/1.9, autofocus + LED flash, filmează la 1080p cu 30 fps, cameră frontală de 5 Megapixeli cu f/2.2 și LED flash;
  • baterie de 3300 mAh, 178 gr. și dimensiuni de 161.4 x 76.9 x 7.9 mm.

Nu prea înțeleg de ce au renunțat la slotul pentru microSD, mai ales că avem stocare 16 sau 32 GB. Să zicem că 32 GB este cât de cât ok, dar 16 GB fără microSD…

Prețul estimat – aprox. 190 euro. Sunt mai multe variante de culoare: negru, roz și auriu.

Sursa: Samsung.com
Categorii: Smartphone
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Sony s-ar fi hotărât să schimbe în sfârşit estetica telefoanelor sale, doar că primele randări pentru Sony Xperia 1 VIII arată un design destul de urâţel

Sony nu mai contează de ani buni în industria smartphone-urilor şi abia dacă mai lansează 1-2 modele pe an. Vorbim mai mult de o mândrie japoneză, una care nu a permis schimbarea esteticii ani la rând.

După Google Pixel 11, apare acum şi Google Pixel 11 Pro în primele randări cu caracter oficial

Într-un articol anterior v-am prezentat primele randări detaliate ale smartphone-ului Google Pixel 11. Vă spuneam atunci că, raportat la actualul Google Pixel 10, nu există diferenţe prea mari din punct de vedere estetic.

HONOR 600 Lite lansat în România – mid-range cu șasiu metalic, cameră de 108 MP și baterie de 6.520 mAh

HONOR aduce în România noul HONOR 600 Lite, un smartphone care încearcă să aducă o parte din experiența seriei flagship într-un segment accesibil. Modelul mizează pe o construcție metalică unibody, pe o cameră principală de 108 MP și pe o baterie de 6.520 mAh, alături de o serie de funcții AI integrate în MagicOS 10.