Mai nou vă puteţi ridica coletele livrate prin Cargus şi din magazinele Carrefour

Diverse
/
/
9 dec. 25
/

Ideea de a nu mai sta după curier a luat amploare în România, iar extinderea rapidă a sistemelor de lockere din ţară este exemplul cel mai elocvent că oamenii nu prea mai au timp să aştepte pe cineva în intervalul 09:00 – 17:00.

Nu ştiu dacă vă aduceţi aminte reclama de la Altex în care un nenică îmbrăcat în halat roz se duce să îşi ridice comanda de la o covrigărie de la parterul blocului, însă acea idee de marketing a ajuns deja realitate.

Momentan nu vorbim de o covrigărie, ci de un magazin Carrefour. Cargus a anunţat că îşi extinde reţeaua naţională de puncte de ridicare şi livrare (out-of-home) printr-un parteneriat cu Carrefour România.

În marile oraşe au fost amenajate deja primele locaţii, iar în lunile următoare vă veţi putea ridica coletele din oricare din cele aproape 450 de magazine Carrefour din ţară, indiferent că vorbim de magazin Express, supermarket sau hipermaket.

De unde vă puteţi ridica coletul?

În locaţiile mari veţi putea face acest lucru din zona „Informaţii Clienţi”, iar în cele mici şi foarte mici va fi amenajat un mic punct de ridicare, undeva pe lângă casele de marcat (cel mai probabil veţi întreba angajaţii).

Sursa: profit.ro

Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

În urmă cu fix 15 ani se lansa Xiaomi Mi 1, primul smartphone Xiaomi din istorie (află toate detaliile despre telefonul deschizător de drumuri)

Pe 16 august 2011 se lansa oficial primul smartphone Xiaomi din istorie, un adevărat deschizător de drumuri, un telefon care va rămâne întotdeauna un nume important pentru compania chineză.

5 gadgets de la LIDL (17.08 – 23.08.26)

În catalogul ce va fi activ de mâine dimineață sunt multe produse din categoriile unelte Parkside și Back to School, că tot suntem aproape de începutul noului an școlar în mediul preuniversitar (grădinițe, școli, licee).

Gata şi cu minunea de Black Friday 2025, compania aeriană a anulat zborul pentru care am prins bilet la preţul de 1,99 euro / sens (se pare că a fost un simplu joc de marketing)

Imediat după Black Friday 2025 am scris un articol în care v-am invitat să ne spuneţi care au fost cele mai bune achiziţii ale voastre cu prilejul acelui mare eveniment de shopping. Personal m-am mândrit cu biletele de avion pe care le-am prins cu 1,99 euro /sens.