Alcatel Flash Plus 2 – procesor octa-core, 3 GB RAM, 32 GB spaţiu de stocare, Android 6.0 la puţin peste 700 lei

/
/
30 iul. 16
/

Alcatel Flash Plus 2 este un smartphone interesant lansat în urmă cu câteva luni, însă nu a fost atât de intens promovat deoarece preţul său de aproximativ 200 dolari nu îl transforma într-un best-buy veritabil.

Timpul a trecut, vânzările nu au fost pe măsură, iar Alcatel a tăiat din preţ. Acum îl găsiţi la foarte mulţi retaileri la un preţ de aproximativ 180 de dolari, însă pentru o scurtă perioadă de timp îl puteţi cumpăra de pe gearbest.com la preţul de 149.99 dolari. Pentru a beneficia de această reducere, aplicaţi în coşul de cumpărături codul GBAlcatel. După ce mai plătiţi şi TVA 20%, ajungeţi la valoarea finală de 180 dolari, adică 720 lei. Transportul este gratuit.

alcatel

Pentru cei 720 lei veţi primi un smartphone cu display de 5.5 inci cu rezoluţie FullHD, procesor octa-core MediaTek Helio P10, 3 GB RAM, 32 GB spaţiu de stocare, cameră foto de 13 megapixeli şi baterie de 3000 mAh. Telefonul este construit din aluminiu, are scanner de amprente frontal, conectivitatea dual-sim + suport pentru card microSD de până la 128 GB, cunoaşte banda B38 pentru 4G-ul celor de la RCS & RDS şi rulează Android 6.0 Marshmallow varianta stock.

Personal cred că este o ofertă bună, un brand mai cunoscut (chiar dacă este produs de TCL) şi un smartphone echilibrat. Îl puteţi achiziţiona de aici.

httpvh://youtu.be/IR7BCeB-3ls

Specificaţii complete pentru Alcatel Flash Plus 2:

  • display IPS OGS de 5.5 inch cu rezoluție FullHD (1920 x 1080 pixeli);
  • procesor octa-core MediaTek Helio P10 tactat la 1.8 GHz, Mali-T860MP2 GPU, 3 GB RAM, 32 GB spațiu de stocare cu suport pentru card microSD de până la 128 GB;
  • Android 6.0 Marshmallow;
  • dual-sim, 4G TDD + FDD, Wi-Fi a/b/g/n/ac, Wi-Fi direct, DLNA, Wi-Fi hotspot, bluetooth, A-GPS și GLONASS, jack de 3.5 mm, scanner de amprente frontal;
  • cameră foto de 13 megapixeli cu PDAF, LED flash, deschidere f/2.0 şi cameră frontală de 5 megapixeli cu LED flash;
  • baterie de 3000 mAh cu tehnologie de încărcare rapidă, 8.2 mm grosime şi 157 g. greutate.

Alcatel Flash Plus 2

Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Xiaomi Redmi Note 15 Pro Plus 5G – review

Sunt sigur că Xiaomi și-ar dori să vândă mai multe unități din seria Ultra, precum acest model - Xiaomi 15 Ultra, telefon pe care-l folosesc în rol de smartphone principal de câteva zile, dar vânzările companiei chineze stau de fapt în seria Redmi. 

Lenovo pregăteşte lansarea unui smartphone cu ecran de 7.5 inci

Luna trecută vă spuneam că cel puţin doi producători importanţi testează şi chiar pregătesc lansarea pe piaţă a unor smartphone-uri cu ecrane de cel puţin 7 inci.

Ce este AIOS şi de ce crede CEO-ul Xiaomi că acesta va revoluţiona industria telefoanelor inteligente

Foarte mulţi utilizatori cred că telefoanele inteligentele au atins un platou, au ajuns într-un punct de stagnare, în care cuvântul evoluţie este mai mult marketing, iar la cum s-au prezentat lucrurile în ultima perioadă, nici nu prea ai cum să îi contrazici.