Campania “internet la metrou” aproape de Finish

/
/
15 ian. 12
/

Orange România a anunţat că din data de 16 ianuarie 2012 va începe să tarifeze consumul de internet la metrou, după o perioadă de două luni şi jumătate în care accesul a fost gratuit.

“Din 16.01 internetul la metrou va fi tarifat. Pentru a naviga la tarife speciale, activează o opţiune de internet pe mobil apelând Serviciul Clienţi”, a anunţat compania printr-un SMS trimis clienţilor săi.

Orange România a mai declarat că aceasta campanie a avut un mare succes, deoarece în luna noiembrie traficul de internet la metrou al Orange a crescut cu peste 40% comparativ cu luna anterioară. În cifre, acest lucru înseamnă că peste 82.000 clienţi au utilizat serviciile de internet Orange la metrou. Această campanie a celor de la Orange a început la 1 noiembrie 2011.

Vodafone România a anunţat că au prelungit perioada în care vor oferi internet gratuit la metrou până la 31 ianuarie 2012. După această dată accesul la internet va fi taxat la tarifele obişnuite.

Această luptă dintre operatori este aprigă deoarece metroul bucureştean este utilizat zilnic de peste 500.000 de oameni. Prin aceste servicii gratuite, companiile de telefonie mobilă au încercat să le ofere utilizatorilor posibilitatea să se obişnuiască cu utilizarea internetului pe mobil, ca după terminarea campaniei aceştia să îşi achiziţioneze servicii de internet.

Sursa: wall-street.ro
Categorii: Arhiva
Cuvinte cheie: orange-999, vodafone-999
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Chery a anunţat oficial că va participa la Cursa de 24 de ore de la Le Mans (este primul producător chinez care va participa la această competiţie de anduranţă)

Cursa de 24 de ore de la Le Mans este una dintre cele mai celebre şi mai prestigioase competiţii de anduranţă din lume. Aceasta a fost organizată pentru prima dată în 1923, astfel că este şi cea mai veche cursă de anduranţă încă activă.

Prima Sport şi Digi Sport pierd noi competiţii sportive majore în disputa cu Pro TV (Voyo)

Pro TV continuă să bage adânc mâna în buzunare pentru a cumpăra competiţii sportive majore, totul pentru a creşte gradul de atractivitate a platformei de streaming video Voyo.

Piața de smartphone-uri în T3 2025 – Samsung este lider și pe următoarele poziții sunt Apple, Xiaomi, Transsion și vivo

Omdia a publicat un raport în ce privește livrările de smartphone-uri pe trimestrul recent încheiat - cuprins între 1 iulie 2025 - 30 septembrie 2025.