CES 2015: LG G Flex 2 – detalii complete înainte de lansare

/
/
5 ian. 15
/

Începând cu ora 18:00, LG va ţine o conferinţă de presă în cadrul CES 2015 în care sperăm să lanseze mai multe device-uri atrăgătoare (cei interesaţi pot urmări această conferinţă accesând acest link). Ce ştim cu siguranţă este faptul că unul dintre device-urile prezentate astăzi va fi LG G Flex 2. Chiar dacă prima versiune a smartphone-ului curbat nu a avut succesul aşteptat de LG, sud-coreenii insistă pe acest tip de device, poate a doua oară vor avea mai mult noroc.

Specificaţii complete pentru LG G Flex 2:

– display P-OLED de 5.5 inch cu rezoluție FullHD (1920 x 1080 pixeli) protejat cu o sticlă special concepută de LG şi o densitate a pixelilor de 403 ppi;

– procesor Qualcomm Snapdragon 810 de tip octa-core pe 64 biţi la 2.00 GHz, Adreno 430 GPU, 2 GB RAM și 16/32 GB spațiu de stocare (suport pentru card microSD);

– Android 5.0 Lollipop;

– 4G / LTE / HSPA+ 21/42 Mbps, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth Smart Ready (Apt-X) 4.1, NFC, SlimPort, A-GPS / Glonass, şi USB 2.0;

– cameră foto de 13 Megapixeli cu autofocusul cu laser de pe LG G3 şi cameră frontală de 2.1 Megapixeli;

– baterie de 3000 mAh, 152 gr. și dimensiuni 149.1 x 75.3 x 7.1 mm.

Printre alte informaţii utile despre LG G Flex 2 vă putem spune că acesta va benefica de un capac cu o tehnologie de auto-vindecare îmbunătăţită, telefonul va utiliza tehnologia Fast Charge prin intermediul căreia bateria se poate încărca de la 0% la 50% în doar 40 de minute, iar display-ul este cu 20% mai rezistent la şocuri decât cel existent pe primul LG G Flex. Smartphone-ul va fi disponibil spre comercializare începând cu această lună în trei variante de culoare: roşu, negru şi argintiu. Detalii despre preţ vom afla în această seară.

G-Flex2_1

Sursa: Tbreak.ae
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Sony s-ar fi hotărât să schimbe în sfârşit estetica telefoanelor sale, doar că primele randări pentru Sony Xperia 1 VIII arată un design destul de urâţel

Sony nu mai contează de ani buni în industria smartphone-urilor şi abia dacă mai lansează 1-2 modele pe an. Vorbim mai mult de o mândrie japoneză, una care nu a permis schimbarea esteticii ani la rând.

După Google Pixel 11, apare acum şi Google Pixel 11 Pro în primele randări cu caracter oficial

Într-un articol anterior v-am prezentat primele randări detaliate ale smartphone-ului Google Pixel 11. Vă spuneam atunci că, raportat la actualul Google Pixel 10, nu există diferenţe prea mari din punct de vedere estetic.

HONOR 600 Lite lansat în România – mid-range cu șasiu metalic, cameră de 108 MP și baterie de 6.520 mAh

HONOR aduce în România noul HONOR 600 Lite, un smartphone care încearcă să aducă o parte din experiența seriei flagship într-un segment accesibil. Modelul mizează pe o construcție metalică unibody, pe o cameră principală de 108 MP și pe o baterie de 6.520 mAh, alături de o serie de funcții AI integrate în MagicOS 10.