Detalii legate de oferta Vodafone pentru Samsung GALAXY Note 3

/
/
1 oct. 13
/

Nu am dat de Samsung GALAXY Note 3 pe shop-ul lor online de la adresa Vodafone.ro, dar avem informații de la o sursă avizată.

Samsung GALAXY Note 3 – 749 euro fără semnarea unui contract;

449 euro cu Red 29 / 29 euro pe lună;

319 euro cu Red 45 / 45 euro pe lună ;

219 euro cu Red 65 / 65 euro pe lună.

Îl găsiți și în oferta Orange, mai rămâne să vedem și costurile lui GALAXY Note 3 la Cosmote.

Despre Samsung GALAXY Note 3:

– display Super AMOLED de 5.7 inch cu rezoluție 1920×1080 pixeli, 386 ppi;

– procesor Qualcomm Snapdragon 800 quad-core la 2.3 GHz, Adreno 330 GPU, 3 GB RAM, 32 / 64 GB spațiu de stocare și slot pentru microSD de până la 64 GB;

– Android 4.3 Jelly Bean;

– 4G, Wi-Fi a/b/g/n/ac, dual-band, DLNA, Wi-Fi direct, Wi-Fi hotspot, bluetooth 4.0, NFC, microUSB cu MHL, USB Host, A-GPS și GLONASS;

– 13 Megapixeli, autofocus, LED flash, dual shot, geo-tagging, touch focus, detectare a feței și a zâmbetului, stabilizare de imagine, panorama, HDR, filmează la 2160p cu 30 fps, la 1080p cu 60 fps, cameră frontală de 2 Megapixeli ce filmează la 1080p cu 30 fps;

– baterie de 3200 mAh, 168 gr. și 8.3 mm grosime.

Sursa: Tudor Crețu / Twitter
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Cum poți avea acces cu smartphone-ul Samsung în Porsche Macan și Porsche Cayenne Electric?

Samsung Wallet este disponibil și în România, de la început de 2025. Totuși, nu poți adăuga carduri bancare și nici să faci plăți cu el. Da, îl folosești ca să ai acces în..., automobil (dacă deții un BMW sau un..., Porsche).

Smartphone-urile din 2026 vor fi şi mai slabe şi mai scumpe (opţiunile cu 16 GB RAM aproape că vor dispărea, însă vor apărea mai multe modele cu 4 GB RAM)

Dacă vreţi să vă cumpăraţi un smartphone într-un viitor apropiat, vă recomand să grăbiţi puţin achiziţia, asta dacă nu doriţi ca în câteva luni să plătiţi mai mult şi să primiţi mai puţin.

Nothing Phone (3a) Lite – review

La pachet cu căștile Nothing Headphone (1) am primit și telefonul pe care îl voi prezenta în continuare. Dacă la căști a fost vorba despre unele vârf de gamă, de această dată avem în față un smartphone entry-level spre mid-range, poate mai corect ar fi să spunem un mid-range de la baza categoriei. Nothing Phone…