Flagship din 2025 cu 512 GB stocare şi 7 ani de actualizări la aproape 4000 lei sau mid-range din 2025 foarte rezistent şi cu super autonomie la sub 1200 lei, ce alegeţi?

Smartphones
/
/
10 mai 25
/

Dacă vreţi să vă schimbaţi smartphone-ul şi căutaţi o ofertă de genul best buy, vin către voi cu două propuneri, una din segmentul flagship şi una din categoria mid-range.

Pentru a beneficia de preţurile menţionate în articol, este necesar ca în ambele cazuri să intraţi în aplicaţia mobile a celor de la Altex şi să aplicaţi codul SMART15APP (acesta este valabil până pe 12 mai inclusiv).

Iată deci care sunt cele două oferte:

  • Flagship Honor Magic7 Pro cu 12 GB RAM, 512 GB stocare şi 7 ani de actualizări software la 4079.92 lei (transport gratuit);
  • Mid-range Honor Magic7 Lite cu 8 GB RAM, 256 GB stocare, foarte rezistent şi cu super autonomie (vine cu un acumulator siliciu-carbon de 6600 mAh) la 1178.37 lei (transport gratuit).

Eu zic că în ambele cazuri vorbim de preţuri excelente, mai ales dacă ne gândim că Honor Magic7 Pro a fost lansat în ianuarie la 5999 lei, iar Honor Magic7 Lite tot în ianuarie la 1999 lei (în cazul Honor Magic7 Lite avem şi review detaliat realizat de colegul meu Darius).

Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Honor 500 şi 500 Pro – detalii oficiale pentru două smartphone-uri cu baterie de 8000 mAh ce ar putea ajunge la începutul anului viitor şi în România

Seria Honor 400 este prezentă pe canal oficial în România, tocmai de aceea am mari speranţe ca şi noile Honor 500 şi 500 Pro să ajungă în ţara noastră undeva la începutul anului viitor.

Black Friday 2025 la Honor sau cum poți alege un smartphone sau o tabletă la preț atractiv pe sfârșit de an

Honor are promoții interesante pe sfârșit de an. De câteva zile suntem în plin Black Friday, iar telefoanele Honor sunt printre produsele ce au preț atractiv. 

Honor va lansa în scurt timp (poate chiar până la final de an) un smartphone de dimensiuni normale cu o baterie uriaşă de 10.000 mAh

Producătorii chinezi pariază pe bateriile cu tehnologie siliciu-carbon (Si/C), aceştia dezvoltând deja smartphone-uri de dimensiuni normale cu acumulatori generoşi.