GeoHot anunta BlackRa1n noua aplicatie pentru jailbreak all iPhones & iPod Touch 3.1

/
/
8 oct. 09
/

BlackRa1n va fi lansat in curand pe site-ul dedicat.

Conform imaginii de mai jos GeoHot a reusit jailbreak pe un  iPod Touch 3G si spune ca acelasi lucru se poate face pe un iPhone 3GS cu firmware 3.0 si cu firmware 3.1 nativ, iar procesul nu dureaza mai mult de 10 secunde.

Au mai ramas doar 4 dispozitive de testat si BlackRa1n va fi lansat, dar se pare ca GeoHot intampina deja ceva probleme:

NU DESCARCATI nimic de pe site-ul lui GeoHot! asteptati mai multe detalii pe  https://www.gadget.ro/

Categorii: Arhiva
Cuvinte cheie:
Razvan Rosca
Fondator Gadget.ro. Scrie atunci când timpul îi permite. Axat pe partea de productivitate.

Noi detalii despre prima navă comercială transportatoare de containere din lume propulsată cu un reactor nuclear de dimensiuni reduse

În urmă cu mai bine de un an vă scriam că Hyundai a primit aprobarea oficială pentru a construi prima navă comercială transportatoare de containere din lume propulsată cu un reactor nuclear de dimensiuni reduse (aceasta va avea 0 emisii de CO2).

Chery a anunţat oficial că va participa la Cursa de 24 de ore de la Le Mans (este primul producător chinez care va participa la această competiţie de anduranţă)

Cursa de 24 de ore de la Le Mans este una dintre cele mai celebre şi mai prestigioase competiţii de anduranţă din lume. Aceasta a fost organizată pentru prima dată în 1923, astfel că este şi cea mai veche cursă de anduranţă încă activă.