HTC Desire 200 în oferta magazinelor Germanos

/
/
17 iul. 13
/

HTC Desire 200 este cel mai ieftin smartphone din portofoliul companiei taiwaneze și mă refer la ce au lansat pe parcursul anului 2013. HTC Desire 200 prin liniile de design amintește puțin de vârful de gamă, HTC One.

Îl găsiți în oferta Germanos la prețul de 649 lei și cu diverse abonamente Cosmote ajunge a costa și doar 1 leu. Toate detaliile le găsiți în captura de ecran făcută de pe site-ul Germanos.

HTC-Desire-200-Germanos

Despre HTC Desire 200:

– display de 3.5 inch cu rezoluție 320×480 pixeli;

– procesor Qualcomm Snapdragon S1 la 1 GHz, 512 MB RAM, 4 GB spațiu de stocare și microSD de până la 32 GB;

– Android 4.0 ICS;

– 3G cu viteze de download de până la 7.2 Mbps, Wi-Fi b/g/n, Wi-Fi hotspot, bluetooth 4.0, microUSB, jack de 3.5 mm, A-GPS;

– cameră de 5 Megapixeli ce filmează la 0.3 Megapixeli / VGA;

– baterie de 1230 mAh, 100 gr. și 11.9 mm grosime.

Este compatibil cu tehnologia Beats Audio. Debutează cu Android 4.0 și nu cred că va face pasul la 4.1 sau 4.2 Jelly Bean. Nu iese în evidență prin specificațiile hardware. Îmi aduce aminte de HTC Wildfire S prin liniile de design.

Categorii: HTC, Retail, Smartphone
Cuvinte cheie:
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Cum poți avea acces cu smartphone-ul Samsung în Porsche Macan și Porsche Cayenne Electric?

Samsung Wallet este disponibil și în România, de la început de 2025. Totuși, nu poți adăuga carduri bancare și nici să faci plăți cu el. Da, îl folosești ca să ai acces în..., automobil (dacă deții un BMW sau un..., Porsche).

Fraţii Pavăl (Dedeman) sunt foarte aproape să cumpere Carrefour România

În luna octombrie aflam pentru prima dată despre intenţia Carrefour de a ieşi din România. Compania franceză vrea să părăsească toată zona Europei de Est, astfel că şi în Polonia se întâmplă acelaşi fenomen ca în ţara noastră.

5 gadgets de la Kaufland (17.12 – 23.12.2025)

A mai trecut o săptămână, aşa că am ajuns din nou la clasica noastră rubrică legată de cele mai interesante 5 gadgets din catalogul Kaufland.