I-O Data prezinta HDCA-UT3.0K – USB 3.0 si 3TB

/
/
2 mai 11
/

Dacă ești în căutarea celui mai mare și rapid HDD, ai din ce in ce mai multe opțiuni. Una din ele este propunerea celor de la I-O Data, prin modelul HDCA-UT 3.0K, ce oferă conectivitate USB 3.0 și deține un spațiu de stocare de 3TB. Bineînțeles că e compatibil cu Windows, Linux și Mac OS, dar poate fi și conectat la un TV pentru înregistrarea rapidă a emisiunilor preferate, dacă televizorul deține această funcție.

Prețul produsului este de 26.400 yeni, adică aproximativ 900 RON, cu tot cu garanția de 1 an.

Sursa: I-O Data
Categorii: Hardware, Linux, Windows
Cuvinte cheie: 3TB, HDD, USB 3.0
Echipa Gadget.ro
Gadget.ro este un site de știri și recenzii tech cu o vechime de peste 10 ani. În această secțiune apar articole de tip advertorial, unele dintre ele nu sunt redactate de către noi și se menționează clar în corpul materialului dacă este cazul.

Care sunt noutățile pe partea de sunet de la Samsung în 2026 – sunet cinematografic pe noile soundbaruri și difuzoare Wi-Fi (Music Studio 5 și Music Studio 7)

Samsung a folosit CES 2026 spre a prezenta cele mai noi soluții pe partea de sunet și aici mă refer atât la soundbaruri, cât și la difuzoare audio Wi-Fi de generație nouă.

Vodafone a introdus 3 noi canale de televiziune în grila de programe tv

Ultimele zile au fost destul de active pentru televiziunea clasică, grilele reţelelor din România suferind mai multe schimbări.

Orange a fost în 2025 cel mai bun furnizor de internet fix din România (conform celui mai recent studiu nPerf)

nPerf a publicat recent datele aferente anului 2025 pentru internetul fix, iar rezultatele le vom detalia în cele ce urmează. În calculele nPerf sunt incluse mai multe criterii, de la viteza de descărcare și încărcare, până la latență, performanța navigării pe internet și cea a streamingului video.