Ianuarie 2011 – cele mai citite articole

/
/
31 ian. 11
/
A fost o lună interesantă (tehnic nu s-a terminat, mai este o zi :)) în care am făcut o suită întreagă de reviewuri şi sper ca întreg anul să decurgă în acelaşi ritm. Top 10 după numărul de vizualizări via Analytics arată astfel:

1. LG Optimus One – prezentare;
2. Motorola MB525 Defy la Germanos;
3. Nokia X3-02 Touch and Type;
4. HTC 7 Mozart – prezentare;
5. Asus U36J – ultraportabil impresionant;
6. Sony Cyber-shot DSC-TX5 – prima parte;
7. Samsung Galaxy Tab P1000;
8. Monitor led BenQ VW2420H;
9. Nokia C5-03 micuţ şi drăguţ;
10. Peisaje de iarnă – 2011.

Am avut ocazia să mă mai joc cu HTC Wildfire, PlayStation 3 Slim, Nokia C3-01, dar articolele ce le însoţesc fiind scrise spre sfârşitul lui ianuarie nu au intrat în top. 
Categorii: Arhiva
Cuvinte cheie:
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Filmul As Deep as the Grave ar putea revoluţiona industria cinematografică (actorul Val Kilmer, decedat în 2025, va fi readus la viaţă şi va juca în film, totul generat cu AI)

Filmările la filmul As Deep as the Grave au început încă din 2023, însă Val Kilmer nu filmat niciun cadru, deoarece acesta era chinuit de o cumplită boală.

Noi detalii despre prima navă comercială transportatoare de containere din lume propulsată cu un reactor nuclear de dimensiuni reduse

În urmă cu mai bine de un an vă scriam că Hyundai a primit aprobarea oficială pentru a construi prima navă comercială transportatoare de containere din lume propulsată cu un reactor nuclear de dimensiuni reduse (aceasta va avea 0 emisii de CO2).