Imagini cu noi produse Allview în calendarul Visual Fan pe 2013

/
/
24 dec. 12
/

Visual Fan a adus o suită întreagă de telefoane și tablete în anul ce stă să se încheie. Am primit un calendar al lor pe 2013 și nu mică a fost supriză să descopăr imagini cu noi produse: telefoane, tablete, TV. Vă dați seama că mai degrabă acelea ar fi planurile lor, diferite studii de design.

Merită să parcurgeți galeria foto spre a vedea cum ar putea arăta telefoanele și tabletele lor în 2013. Mi-a atras atenția un telefon nou cu Android și spate din metal pus în dreptul lui martie cu o boxă sub formă de accesoriu, poate va funcționa via NFC.

Se adaugă o tabletă quad-core cu o muchie a ecranului subțire – aprilie. Luna următoare au pus un smartphone cu stylus, s-ar putea să vedem un pbalet dual-core și dual-sim. În iulie a fost poziționat ceea ce pare a fi un nou smartphone low-cost, culori puternice.

Interesant este că au ales pentru noiembrie să pună o imagine cu o tabletă cu Windows RT și tastatură sub formă de accesoriu care să o transforme în notebook / ultraportabil.

Să facem un rezumat:

– multe noutăți de la Allview în 2013;

– o tabletă quad-core cu Android, alta cu Windows RT;

– un TV Allview de tip smart;

– posibil să fie lansat și un phablet cu stylus.

Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Smartphone-urile din 2026 vor fi şi mai slabe şi mai scumpe (opţiunile cu 16 GB RAM aproape că vor dispărea, însă vor apărea mai multe modele cu 4 GB RAM)

Dacă vreţi să vă cumpăraţi un smartphone într-un viitor apropiat, vă recomand să grăbiţi puţin achiziţia, asta dacă nu doriţi ca în câteva luni să plătiţi mai mult şi să primiţi mai puţin.

Nothing Phone (3a) Lite – review

La pachet cu căștile Nothing Headphone (1) am primit și telefonul pe care îl voi prezenta în continuare. Dacă la căști a fost vorba despre unele vârf de gamă, de această dată avem în față un smartphone entry-level spre mid-range, poate mai corect ar fi să spunem un mid-range de la baza categoriei. Nothing Phone…

TOP 10: Cele mai vândute smartphone-uri în T3 2025 – iPhone 16, iPhone 16 Pro și iPhone 16 Pro Max (5 modele de la Apple și 5 de la Samsung)

Counterpoint Research este o agenție ce livrează informații trimestriale despre piața de smartphone-uri la nivel global, regional sau pe fiecare țară în parte.