iPhone 8 va fi lansat oficial pe 12 septembrie

/
/
28 aug. 17
/

Timpul a trecut, zvonurile s-au înmulţit, iar lansarea mult aşteptată a venit. Conform celor mai noi veşti, Apple va prezenta smartphone-ul iPhone 8 pe data de 12 septembrie, urmând ca acesta să poate fi achiziţionat începând cu 22 septembrie.

Compania americană îşi doreşte să lanseze device-ul aniversar în noul său campus numit Apple Park, în amfiteatrul Steve Jobs ce va avea o capacitate de 1000 locuri. Chiar dacă lucrările sunt pe ultima sută de metri, nu se ştie sigur dacă acestea se vor finaliza în cele aproximativ 2 săptămâni rămase, astfel că locaţia marelui eveniment nu este încă 100% sigură. În caz că noul amfiteatru nu va fi gata, Apple va păstra tradiţia ultimilor doi ani şi îşi va prezenta noul terminal la Bill Graham Civic Auditorium din San Francisco.

Smartphone-ul aniversar ar urma să coste aproximativ 1000 de dolari, iar ca noutăţi se zvoneşte că ar urma să integreze un display OLED tip edge-to-edge, încărcare wireless, certificare IP68 pentru rezistenţă la apă şi praf, cameră foto duală şi recunoaştere facială. Alături de iPhone 8 vor mai fi prezentate şi iPhone 7s şi 7s Plus.

httpvh://youtu.be/r7ygnDKpFRE

Sursa: macrumors.com
Categorii: Apple
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

TOP 10: Cele mai bine vândute smartphone-uri în 2025 (iPhone-ul a fost din nou rege)

Vânzările de smartphone-uri la nivel global continuă să crească, astfel că în 2025 au fost livrate peste 1.26 miliarde de telefoane inteligente, în creştere cu 1.9% vs 2024. Am detaliat acest subiect la nivel de producător într-un articol dedicat.

Apple AirTag 2 – precizie sporită pe localizare prin cip UWB de generația a 2-a, difuzor gălăgios și bluetooth mai performant cu arie largă de acoperire

Apple a lansat primul său produs din 2026 și este..., AirTag 2. Au păstrat designul de la generația anterioară, iar noutățile sunt la interior.

Apple se gândeşte să modifice calendarul lansărilor, astfel că anul acesta s-ar putea să NU avem un iPhone 18

Una dintre cele mai intrigante informaţii ale începutului de an este cea legată de Apple şi de posibilitatea ca mărul muşcat să schimbe calendarul lansărilor.