LG G5 – primele detalii sub forma unor zvonuri

/
/
10 dec. 15
/

LG G4 a fost un smartphone apreciat şi contestat în acelaşi timp, iar LG doreşte să schimbe cumva reţeta la viitorul LG G5. Acesta se pare că va trece la o construcţie unibody complet metalică şi va utiliza senzori precum cel pentru citirea amprentelor sau cel pentru scanarea irisului.

LG Class

Conform unor zvonuri din Taiwan, LG G5 va utiliza un display de 5.6 inci cu aceeaşi rezoluţie QHD, o cameră foto de 21 megapixeli  + o cameră frontală de 8 megapixeli şi va rula cea mai nouă versiune de operare Android. Se pare că procesorul utilizat va fi Qualcomm Snapdragon 820, iar lansarea oficială va fi realizată mult mai devreme decât flagship-urile anterioare: undeva în luna februarie a anului viitor (poate chiar în cadrul MWC Barcelona 2016).

Momentan toate aceste informaţii sunt zvonuri, de aceea trebuie să le tratăm cu o doză de scepticism.

PS: Imaginile din acest articol sunt pentru LG Class, primul smartphone LG cu corp metalic.
Sursa: gsmarena.com
Categorii: LG, Smartphone
Cuvinte cheie: LG, LG G4, LG G5, zvon
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Xiaomi Redmi Note 15 Pro Plus 5G – review

Sunt sigur că Xiaomi și-ar dori să vândă mai multe unități din seria Ultra, precum acest model - Xiaomi 15 Ultra, telefon pe care-l folosesc în rol de smartphone principal de câteva zile, dar vânzările companiei chineze stau de fapt în seria Redmi. 

Lenovo pregăteşte lansarea unui smartphone cu ecran de 7.5 inci

Luna trecută vă spuneam că cel puţin doi producători importanţi testează şi chiar pregătesc lansarea pe piaţă a unor smartphone-uri cu ecrane de cel puţin 7 inci.

Ce este AIOS şi de ce crede CEO-ul Xiaomi că acesta va revoluţiona industria telefoanelor inteligente

Foarte mulţi utilizatori cred că telefoanele inteligentele au atins un platou, au ajuns într-un punct de stagnare, în care cuvântul evoluţie este mai mult marketing, iar la cum s-au prezentat lucrurile în ultima perioadă, nici nu prea ai cum să îi contrazici.