LG G7 ThinQ în oferta Vodafone

/
/
4 iun. 18
/

Vodafone îl afișeză pe LG G7 ThinQ în stoc, iar cu această ocazie avem și prețul recomandat pentru România. 

LG G7 ThinQ – 819.01 euro / aprox. 3813 lei sau 284 euro cu Super RED 49 pe 2 ani (49 euro pe lună, NELIMITAT la minute și SMS-uri în orice rețea națională și roaming SEE, 10 GB trafic de date ce merge a fi utilizat și în roaming SEE, 1000 de minute internaționale pe mobil, trafic necontorizat prin Social & Chat, Video, Music, Maps și Email (Facebook, WhatsApp, YouTube, Google Maps, Gmail, HBO Go etc).

Ce specificații sunt încorporate în acest preț?

  • ecran M-LCD cu tehnologie Super Bright IPS Display de 6.1 inch cu rezoluție QHD+ (3120×1440 pixeli), 564 ppi, aspect 19.5:9, breton, luminozitate maximă de 1000 nits, acoperire 100% a standardului DCI-P3, certificare IP68 în ce privește rezistența la contactul cu apa și praful, dar și respectarea standardelor militare definite de MIL-STD-810G, protejat cu sticlă Corning Gorilla Glass 5, compatibil cu Dolby Vision și HDR 10;
  • procesor Qualcomm Snapdragon 845 de tip octa-core, Adreno 630 GPU, 4 / 6 GB RAM LPDDR4X, 64 / 128 GB spaţiu de stocare UFS 3.1, slot dedicat pentru cardurile microSD de până la 2 TB;
  • Android 8.0 Oreo cu LG UX;
  • 4G cu viteze de până la 1024 Mbps în download și 150 Mbps în upload, Wi-Fi ac, dual-band pe 2.4 și 5 GHz, Wi-Fi direct, DLNA, hotspot, bluetooth 5.0, USB type-C, jack de 3.5 mm, NFC, cititor de amprentă, A-GPS și GLONASS, chip audio Hi-Fi Quad DAC, difuzor Boombox, buton dedicat Google Assistant;
  • cameră principală de tip dual cu 1 x 16 Megapixeli cu f/1.6, OIS, autofocus prin detecție de fază și tehnologia laser + 1 x 16 Megapixeli cu f/1.9, lentile super wide la 107 grade și fără autofocus, LED flash, dimensiune a pixelului de 1 micron, filmează la 2160p cu 30 fps și la 720p cu 120 fps, cameră frontală de 8 Megapixeli cu f/1.9 şi deschidere la 90 de grade;
  • baterie de 3000 mAh cu încărcare rapidă de 0 – 50% în 36 minute prin tehnologia QuickCharge 3.0, încărcare wireless, 162 gr. și 7.9 mm grosime.
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Oferta zilei: Honor Magic8 Lite în varianta cu 8 GB RAM şi 256 GB stocare costă acum 1710 lei

Honor România a lansat pe final de ianuarie două noi smartphone-uri interesante: Honor Magic8 Lite şi Magic8 Pro. Ambele device-uri pun accent pe o experiență de utilizare matură, cu multe funcții AI integrate, iar gradul lor de rezistenţă este cu mult peste media industriei.

Google Pixel 10a sau cum arată o ciorbă reîncălzită (luminozitate a display-ului cu 10% mai mare, bluetooth 6.0 și SMS-uri via satelit, încărcare la 30W și atât)

Google a prezentat Pixel 9a..., scuze - pe ăsta l-au lansat în martie 2025. Pixel 10a este cel mai mic upgrade pe care l-a primit vreodată un telefon de la o generație la alta. Au dat puțin refresh la culori și aproape atât.

HUAWEI Mate X7 – review (Nu-i chiar CameraPhone, dar putem să-i spunem CameraFold!)

Anul acesta ar putea fi cel în care vânzările de smartphone-uri pliabile să explodeze. Spun asta fiindcă sunt zvonuri ce par tot mai aproape de adevăr despre Apple, care ar urma să prezinte și să lanseze comercial primul pliabil din istoria companiei.