Motorola Moto E7 Plus şi Moto G9 Plus apar în primele randări detaliate

/
/
19 aug. 20
/

Motorola pregăteşte lansarea a noi device-uri în această toamnă, de la pliabilul Motorola Razr 2020 la modele entry-level. Două dintre aceste noutăţi vor fi smartphone-urile Motorola Moto E7 Plus şi Moto G9 Plus. Acestea au primit din partea lui Evan Blass primele randări detaliate, unele ce ne oferă informaţii complete despre design-ul celor două terminale.

Motorola Moto E7 Plus va fi un telefon accesibil ca preţ, iar din imagini observăm o construcţie din plastic, display cu cameră frontală tip picătură de apă şi margini destul de generoase (în special cea de jos), o cameră foto duală cu LED flash aranjată sub formă de triunghi şi încadrată într-un pătrat şi un scanner de amprente fizic poziţionat imediat sub ansamblul foto.

Din punct de vedere hardware, Motorola Moto E7 Plus ar urma să dispună de un procesor Qualcomm Snapdragon 460 de tip octa-core, 4 GB RAM, 64 GB spaţiu de stocare şi o baterie de 5000 mAh cu încărcare la 10W.

Motorola Moto G9 Plus va fi un device mid-range destul de elegant. În zona frontală vom avea un ecran FullView generos cu cameră frontală sub formă de bulină poziţionată lateral stânga, pe spate va exista o cameră foto cvadruplă poziţionată sub forma literei L, un bliţ măricel, iar pe laterale vom regăsi clasicele butoane de volum şi power, cât şi un scanner de amprente şi (posibil) un buton dedicat Google Assistant.

La nivel hardware, Motorola Moto G9 Plus ar urma să dispună de o baterie de 4700 mAh cu încărcare rapidă la 30W, configuraţie de bază cu 4 GB RAM şi 128 GB spaţiu de stocare şi un display IPS LCD.

Cele două smartphone-uri ar putea fi lansate oficial luna viitoare.

Sursa: gsmarena.com
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Motorola Edge 70 – review

Motorola Edge 70 a debutat și în țara noastră printr-o ofertă cu adevărat interesantă - o reducere aparent mare din prețul de listă și o sumedenie de accesorii incluse (ceas, căști, smart tag). 

Motorola pregăteşte lansarea unui smartphone puternic cunoscut intern drept Motorola Urus

Motorola pregăteşte lansarea unui smartphone puternic, unul care la nivel intern este cunoscut drept Motorola Urus (foarte probabil acest cod intern este inspirat după Lamborghini Urus, unul dintre cele mai cunoscute SUV-uri premium din lume).

Motorola Edge 50 Fusion cu ecran P-OLED şi rată de refresh la 144Hz, 8 GB RAM şi cameră foto cu OIS la doar 680 lei + voucher de 200 lei pentru achiziţii viitoare

Dacă sunteţi în căutarea unui smartphone de tipul best buy, am pentru voi cea mai bună ofertă, una destul de limitată ca timp.