MWC Barcelona 2018 şi câteva oferte dedicate acestui eveniment

/
/
26 feb. 18
/

Târgul catalan este în plină desfăşurare, iar retailerii chinezi nu puteau rata momentul pentru a lansa o campanie promoţională dedicată. Geekbuying.com organizează zilele acestea “MWC 2018 – Creating a Better Future”, campanie ce include o gamă variată de smartphone-uri, tablete, laptopuri şi accesorii.

Chiar dacă MWC Barcelona 2018 este locul în care se lansează cele mai noi tehnologii în domeniu, la ora actuală există numeroase alte terminale care înglobează multe noutăţi utile unui utilizator obişnuit. Campania MWC 2018 – Creating a Better Future este locul în care puteţi descoperi o parte din ele. Iată doar câteva exemple:

Smartphone Xiaomi Redmi 5 Plus cu display de 5.99 inci, procesor Qualcomm Snapdragon 625, 3 GB RAM, 32 GB spaţiu de stocare, cameră foto de 12 megapixeli şi MIUI 9 – 169.99 dolari fără TVA;

Smartphone Bluboo S8 cu ecran de 5.7 inci cu aspect 18:9, procesor MediaTek MT6750T tip octa-core, 3 GB RAM, 32 GB spaţiu de stocare, cameră foto duală şi Android 7.0 Nougat – 139.99 dolari fără TVA;

Notebook Jumper EZbook 2SE cu procesor Intel Cherry Trail Z8350, 2 GB RAM, 64 GB spaţiu de stocare, baterie de 10.000 mAh şi Windows 10 Home – 149.99 dolari fără TVA;

Smartwatch AllCall W1 cu procesor MediaTek MT6580, 2 GB RAM, 16 GB spaţiu de stocare, ecran AMOLED de 1.39 inci cu rezoluţie de 400 x 400 pixeli şi 3G – 99.99 dolari fără TVA.

Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

TOP 10: Oferte eMAG din 12.03.26 (cel mai ieftin televizor QD-Mini LED pe diagonala de 139 cm și cu rată de refresh la 100Hz, espressor automat cu evaluare 4.56 / 5 din peste 100 de recenzii, stație de încărcare de 11kW etc)

Printre cele 10 oferte eMAG de astăzi se află și un aparat electric de bărbierit din categoria premium, dar și o stație de încărcare PNI de 11kW, trifazat, cablu Type 2 și conectorul 7 pini sunt incluse.

Acer a lansat noile TravelMate P4 și P2 Copilot+ în cadrul evenimentului european prin care a aniversat 50 de ani

Acer a marcat 50 de ani de existență la Milano, iar evenimentul nu a fost doar o aniversare, ci o privire destul de clară asupra felului în care compania vede următoarele decenii. În paralel cu prezentările de produse și strategii, Acer a adus în prim-plan și o expoziție specială, „The Arc of Innovation – From…

O nouă bancă din top 10 ar putea dispărea în curând din România (aceasta a fost scoasă la vânzare încă de anul trecut)

Sectorul bancar este unul de aglomerat în ţara noastră, iar acesta pare a trece printr-un proces de consolidare, unul în urma căruia vom avea mai puţine bănci, dar mai puternice.