Patriarhia Română a lansat Trinitas Film, prima platformă de streaming video cu conţinut creştin-ortodox din lume (avem şi preţul abonamentului)

Software
/
/
18 dec. 25
/

Dacă sunteţi în general o persoană credincioasă, dar timpul nu vă permite să ajungeţi foarte des la biserică, aflaţi că acum aveţi o nouă sursă de informare şi una chiar foarte bine pusă la punct.

Patriarhia Română a lansat prima platformă de streaming video cu conţinut creştin-ortodox din lume. Aceasta se numeşte Trinitas Film şi oferă acces la o vastă arhivă de producții audiovizuale cu caracter religios, cultural și educational. În plus, puteţi vedea live oricând şi postul de televiziune Trinitas TV.

Platforma de streaming video are şi ceva conţinut ce se poate viziona în mod gratuit, însă pentru acces complet trebuie plătit un abonament astfel:

  • abonamentul lunar are prețul de 2 euro/lună + TVA, plătibil în lei, la cursul de schimb practicat de procesatorul de plăți la momentul tranzacției;
  • abonamentul de 6 luni are prețul de 10 euro + TVA (echivalent 1,66 euro/lună +TVA), plătibil integral în lei, la cursul de schimb practicat de procesatorul de plăți la momentul tranzacției;
  • abonamentul de 12 luni are prețul de 20 euro + TVA (echivalent 1,66 euro/lună+TVA), plătibil integral în lei, la cursul de schimb practicat de procesatorul de plăți la momentul tranzacției.

Trinitas FILM este disponibilă online pe www.trinitas.film, cât şi în format mobile sub forma unei aplicaţii existentă atât pe Android, cât şi pe iOS. Reprezentanţii Televiziunii Patriarhiei Române au confirmat că în curând va exista şi o aplicaţie pentru televizoare inteligente.

Noua platformă oferă funcționalități moderne, precum reluarea automată a vizionării, salvarea filmelor favorite, recomandări personalizate și posibilitatea de a asculta conținutul cu ecranul închis, opțiune utilă mai ales pentru accesarea transmisiei Trinitas Live.

Sursa: basilica.ro

Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Jocul FIFA (2026) va fi lansat anul viitor în parteneriat cu Netflix şi Delphi Interactive

Vă era dor de un nou joc din faimoasa serie FIFA? Chiar dacă parteneriatul dintre EA Sports şi FIFA a încetat de ceva timp, reprezentanţii federaţiei nu au renunţat niciodată la ideea că brandul FIFA va reveni sub o formă sau alta într-un nou joc.

Ai cumpărat un laptop sau PC și cauți Windows + Office la preț bun? Prețurile încep de la 12.25 euro pentru Windows 11 și 30.25 euro pentru Office 2021 – activate fără plata unui abonament lunar

GoDeal24 iese în față cu mai multe oferte legate de Windows și Office în diferite iterații. Mai multe detalii descoperiți în rândurile următoare.

Amazon Prime Video retrage momentan funcţia Video Recaps (recapitulare făcută cu AI), deoarece inteligenţa artificială generativă oferă uneori informaţii eronate

Serviciul de streaming video Amazon Prime Video a anunţat în această toamnă lansarea în fază de testare a funcţiei Video Recaps, una ce permite utilizatorilor realizarea de recapitulări sau rezumate video ale unor seriale (utilă în cazul în care a fost lansat un nou sezon din serialul favorit şi vrei să îţi aduce aminte ce…