Primele informaţii despre LG Lucid 4G

/
/
24 mart. 12
/

Compania LG lansează smartphone-uri pe bandă rulantă. Acum circulă pe internet informaţii despre un nou terminal numit LG Lucid 4G sau LG Cayman.

LG Lucid 4G este un smartphone mid-range ce va rula Android 2.3 Gingerbread. Display-ul va fi unul NOVA IPS-LCD de 4.0 inch cu o rezoluţie de 480 x 800 pixeli ce va fi protejat cu tehnologia Gorilla Glass. Procesorul se pare că va fi unul dual-core tactat la 1,2 GHz, memoria internă de 8 GB, iar bateria Li-Ion de 1700 mAh. La capitolul conectivitate LG Lucid 4G va dispune de Wi-Fi, Bluetooth şi USB 2.0. Terminalul va fi unul destul de uşor, cântărind 142 de grame şi având o grosime de 11,4 mm.

LG Lucid 4G se pare că va fi lansat pe 29 martie la un preţ de sub 200 de dolari, iar pentru început va fi disponibil pentru piaţa din SUA. Se pare că în Europa va apărea o versiune cu 3G.

Sursa: gsmarena.com
Categorii: LG, Smartphone
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

LG instalează forţat aplicaţia Microsoft Copilot pe televizoarele sale, iar aceasta (se pare că) NU poate fi dezinstalată

Microsoft Copilot este aplicaţia de AI a gigantului american, una care din cele mai recente surse, nu pare a prinde foarte bine la utilizatorii de Windows.

Smartphone-urile din 2026 vor fi şi mai slabe şi mai scumpe (opţiunile cu 16 GB RAM aproape că vor dispărea, însă vor apărea mai multe modele cu 4 GB RAM)

Dacă vreţi să vă cumpăraţi un smartphone într-un viitor apropiat, vă recomand să grăbiţi puţin achiziţia, asta dacă nu doriţi ca în câteva luni să plătiţi mai mult şi să primiţi mai puţin.

Nothing Phone (3a) Lite – review

La pachet cu căștile Nothing Headphone (1) am primit și telefonul pe care îl voi prezenta în continuare. Dacă la căști a fost vorba despre unele vârf de gamă, de această dată avem în față un smartphone entry-level spre mid-range, poate mai corect ar fi să spunem un mid-range de la baza categoriei. Nothing Phone…