Pro TV îndeamnă românii să vadă Premier League pe voyo.ro şi lansează o ofertă specială pentru platforma de streaming video (plăteşti 8 luni şi primeşti 4 cadou)

Software
/
/
15 iul. 25
/

Pro TV a luat decizia de a transmite mai multe competiţii sportive exclusiv pe voyo.ro, însă cu siguranţă cea mai importantă dintre acestea este Premier League.

Cel mai puternic campionat de fotbal din lume dispare astfel de la televizor în formatul său clasic şi ajunge exclusiv online pe o platformă de streaming video.

Pro TV va plăti către Saran Media (agenţia care deţine drepturile pentru perioada 2025 – 2028) peste 10 milioane de euro / sezon. Suma este uriaşă, iar pentru a putea fi acoperită ar fi necesare undeva la peste 175.000 de abonamente noi în formatul lor standard (adică la costul de 4.76 euro / lună), abonamente active pe un întreg an calendaristic.

Pentru că este clară nevoia de abonaţi noi, reprezentanţii Pro TV încearcă acum să atragă fanii Premier League printr-o ofertă promoţională pentru voyo.ro. Mecanismul este simplu: plăteşti 8 luni şi primeşti 4 cadou. Preţul plătit astfel ar ieşi 3.17 euro / lună.

„Prin această campanie vrem să le oferim fanilor din România nu doar un preț extrem de competitiv, ci și oportunitatea de a urmări, fără întreruperi, în exclusivitate, întreg sezonul Premier League. Voyo devine astfel destinația preferată pentru iubitorii fotbalului adevărat. Este un pas firesc de a aduce cât mai aproape de public conținut premium, accesibil pe toate device-urile și adaptat stilului de viață actual”, a declarat Vlad Stănilescu, Digital Director Pro TV.

Ce spuneţi? Merită voyo.ro preţul de 3.17 euro / lună?

Sursa: sport.ro

Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

O ţară cu peste 100 de milioane de locuitori a introdus prin lege obligativitatea ca reclamele online să poată fi închise după 5 secunde (adio reclame lungi pe YouTube şi pe alte platforme similare)

Vă enervează reclamele de câteva zeci de secunde ce nu pot fi închise? Primul lucru pe care îl faceţi atunci când intraţi pe YouTube este să căutaţi butonul „Skip”? Din păcate lucrurile nu se vor schimba prea curând pentru voi (asta dacă nu veţi folosi alte alternative sau nu treceţi pe abonament), însă recent a…

Noutățile NVIDIA la CES 2026: DLSS 4.5 cu Dynamic Multi Frame Generation 6X, monitoare G-SYNC Pulsar la peste 1000Hz, noi aplicații GeForce NOW pe Linux și Amazon Fire TV și altele

După ce anul trecut NVIDIA lansa în Las Vegas noua serie de plăci grafice RTX 50, anul acesta la CES accentul este pus pe noutățile de ordin software. Vorbim despre o serie de actualizări importante pentru ecosistemul RTX, iar în centrul atenției se află DLSS 4.5.

Premieră în fotbal, meciul din Supercupa Franţei dintre PSG şi Marseille din 8 ianuarie 2026 va beneficia de comentariu tradus vocal în timp real de AI

Lucrurile evoluzează destul de rapid, astfel că în 2026 vom avea parte de foarte multe premiere globale generate cu ajutorul inteligenţei artificiale.