Promoțiile eMAG în perioada 25 – 28 iulie: telefoane, tablete și laptopuri

/
/
26 iul. 14
/

eMAG desfășoară Crazy Days în fiecare weekend. Am ales câteva promoții cu un grad mai mare de atractivitate. Lista întreagă o găsiți aici

1. Tableta Allview AX4 Nano cu 3G – 265 lei, 379 lei;

Cred că este și cea mai ieftină tabletă cu 3G din România. Cumperi AX4 Nano pentru faptul că dispune de Wi-Fi + 3G și poate deveni alternativă și la un smartphone low-cost (cu un headset bluetooth dacă nu dorești să fii văzut vorbind la un device cu ecran de 7 inch).

2. Telefon iPhone 5S de 16 GB – 2474 lei, 2749 lei;

iPhone-5S (9)

iPhone-urile se vând bine, iar rezultatele înregistrate în Q2 2014 sunt foarte bune. Prețul se lasă coborât destul de greu. iPhone 6 este așteptat a fi lansat în septembrie 2014, 5S-ul urmează să mai coboare ca preț, dar în 2014 nu-l veți găsi sub 2000 de lei.

3. Telefon Nokia Lumia 520 – 397 lei, 459 lei;

Nokia-Lumia-520-14

Lumia 520 este cel mai bine vândut smartphone cu Windows Phone 8.1 și păstrează acest titlu și la mijlocul lui 2014.

4. Telefon Samsung GALAXY S III Mini – 557 lei, 619 lei;

GALAXY S III Mini la sub 600 de lei îl consider atractiv ca alternativă la telefoanele ieftine ale unor branduri mai puțin cunoscute. Plus că sunt destule persoane interesante să dețină un smartphone al companiei sud-coreene.

5. Telefon Allview P5 Quad – 559 lei, 699 lei;

Allview-P5-Quad-Allview-P6-Quad (2)

P5 quad în stânga și P6 Quad în dreapta. 

Îl recomand. La sub 600 de lei nu găsești alt smartphone dual-sim mai bun. Nu știu dacă Allview se gândește la un update software, 4.4 KitKat pe Allview P5 Quad l-ar transforma într-o adevărată vedetă pe segmentul telefoanelor cu preț sub 150 euro.

6. Telefon Samsung GALAXY S5 – 2294 lei, 2549 lei;

Samsung-GALAXY-S5-review (28)

A debutat la peste 2700 – 2800 lei și între timp costurile s-au mai ajustat. Vânzările la nivel mondial sunt mai slabe decât cele înregistrate de Samsung GALAXY S4 în 2013. Mă aștept prin septembrie / octombrie să coboare sub 2000 lei.

7. Tabletă Google Nexus 7 de 16 GB – 449 lei, 599 lei;

Alternativă la orice tabletă de 7 inch cu preț de sub 500 lei. Experiență de utilizare la superlativ.

8. Laptop Dell Inspiron 3542 cu Intel Core i3-4030U, 4 GB RAM – 1359 lei, 1699 lei.

Observați câte promoții sunt desfășurate pe categoria telefoanelor mobile, vedeta momentului.

Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Xiaomi a deschis primul său magazin oficial din România – da, operat direct de către ei și nu printr-un partener și planurile pentru 2026 la nivel local

Trebuie spus din start că deja este a nu știu câta dată când discutăm despre un magazin Xiaomi, dar..., acum este ceva diferit. Shop-ul din ParkLake Mall este operat direct de către compania chineză.

ASUS Learn and Compete 2026 sau cum îți poți arăta cunoștințele de TIC printr-un concurs desfășurat pe Kahoot! (competiție adresată liceenilor din București și 11 județe)

ASUS a oferit detaliile pentru o nouă ediție a concursului său adresat liceenilor pasionați de TIC. Toate informațiile sunt structurate în articolul de față.

Competiție pe Kahoot! cu premii de 20.000 lei de la ASUS pentru liceenii cu vârsta de minim 16 ani prin ASUS Challenge Quiz Masters

ASUS Challenge Quiz Masters se adresează liceenilor cu vârsta de minim 16 ani. Premiile sunt în valoare de 20.000 lei, iar toate detaliile sunt în articolul de față.