Telefoane Overmax în oferta eMAG

/
/
20 aug. 14
/

Overmax este o companie ce a pornit în Polonia, ca și GOCLEVER. Telefoanele lor au sosit în oferta celui mai mare magazin online românesc. Sunt șase modele, iar în viitorul apropiat veți găsi review-ului unuia dintre ele. Unboxing-ul este deja pe canalul de YouTube.

Cele șase telefoane Overmax importate de către eMAG cu specificațiile hardware complete:

1. Overmax Vertis Yard – 949 lei;

Overmax-Vertis-Yard

– display IPS de 5 inch cu rezoluție 1280×720 pixeli;

procesor MediaTek MT6592 octa-core la 1.7 GHz, 2 GB RAM, 16 GB spațiu de stocare și slot pentru microSD de până la 32 GB;

Android 4.2 Jelly Bean;

– dual-sim, 3G, Wi-Fi b/g/n, microUSB, jack de 3.5 mm, A-GPS;

– 13 Megapixeli și cameră frontală de 2 Megapixeli;

– baterie de 2600 mAh, 135 gr. și 8 mm grosime.

2. Overmax Vertis Mile – 749 lei;

Overmax-Vertis-Mile

– display IPS de 5 inch cu rezoluție 540×960 pixeli;

procesor MediaTek quad-core la 1.2 GHz, 1 GB RAM, 16 GB spațiu de stocare și slot pentru microSD de până la 32 GB;

Android 4.2 Jelly Bean;

– dual-sim, 3G, Wi-Fi b/g/n, microUSB, jack de 3.5 mm, A-GPS;

13 Megapixeli și cameră frontală de 2 Megapixeli;

baterie de 3000 mAh, 222 gr. și 11 mm grosime.

3. Overmax Vertis AIM – 649 lei;

Overmax-Vertis-AIM

display IPS de 5 inch cu rezoluție 540×960 pixeli;

– procesor MediaTek quad-core la 1.2 GHz, 1 GB RAM, 8 GB spațiu de stocare și slot pentru microSD de până la 32 GB;

Android 4.2 Jelly Bean;

– dual-sim, 3G, Wi-Fi b/g/n, microUSB, jack de 3.5 mm, A-GPS;

– 8 Megapixeli și cameră frontală de 2 Megapixeli;

baterie de 2600 mAh, 129 gr. și 9 mm grosime.

4. Overmax Vertix Expi – 549 lei;

Overmax-Vertis-Expi

display IPS de 4.5 inch cu rezoluție 540×960 pixeli;

– procesor MediaTek quad-core la 1.2 GHz, 1 GB RAM, 4 GB spațiu de stocare și slot pentru microSD de până la 32 GB;

Android 4.2 Jelly Bean;

– dual-sim, 3G, Wi-Fi b/g/n, microUSB, jack de 3.5 mm, A-GPS;

8 Megapixeli și cameră frontală de 2 Megapixeli;

baterie de 2000 mAh, 111 gr. și 9 mm grosime.

5. Overmax Vertis You – 349 lei;

Overmax-Vertis-You

display IPS de 4 inch cu rezoluție 480×800 pixeli;

procesor MediaTek dual-core la 1.2 GHz, 512 MB RAM, 4 GB spațiu de stocare și slot pentru microSD de până la 32 GB;

Android 4.2 Jelly Bean;

– dual-sim, 3G, Wi-Fi b/g/n, microUSB, jack de 3.5 mm, A-GPS;

8 Megapixeli și cameră frontală de 1.3 Megapixeli;

– baterie de 1700 mAh, 93 gr. și 11.2 mm grosime.

6. Overmax Vertis Famy 2 – 279 lei. 

Overmax-Vertis-Famy-2

– display IPS de 3.5 inch cu rezoluție 320×480 pixeli;

– procesor MediaTek dual-core la 1.2 GHz, 512 MB RAM, 4 GB spațiu de stocare și slot pentru microSD de până la 32 GB;

– Android 4.2 Jelly Bean;

– dual-sim, 3G, Wi-Fi b/g/n, microUSB, jack de 3.5 mm, A-GPS;

– 2 Megapixeli și cameră frontală de 0.3 Megapixeli;

– baterie de 1500 mAh, 81 gr. și 10 mm grosime.

Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Xiaomi Redmi Note 15 Pro Plus 5G – review

Sunt sigur că Xiaomi și-ar dori să vândă mai multe unități din seria Ultra, precum acest model - Xiaomi 15 Ultra, telefon pe care-l folosesc în rol de smartphone principal de câteva zile, dar vânzările companiei chineze stau de fapt în seria Redmi. 

Lenovo pregăteşte lansarea unui smartphone cu ecran de 7.5 inci

Luna trecută vă spuneam că cel puţin doi producători importanţi testează şi chiar pregătesc lansarea pe piaţă a unor smartphone-uri cu ecrane de cel puţin 7 inci.

Ce este AIOS şi de ce crede CEO-ul Xiaomi că acesta va revoluţiona industria telefoanelor inteligente

Foarte mulţi utilizatori cred că telefoanele inteligentele au atins un platou, au ajuns într-un punct de stagnare, în care cuvântul evoluţie este mai mult marketing, iar la cum s-au prezentat lucrurile în ultima perioadă, nici nu prea ai cum să îi contrazici.