Vivo iQOO Pro ajunge în AnTuTu şi obţine aproape 500.000 de puncte

/
/
19 aug. 19
/

Producătorul chinez Vivo pregăteşte un nou smartphone de top, unul care va fi echipat cu tot ce are Vivo mai bun în acest moment. Sursele indică şi o versiune cu conectivitate 5G, deci Vivo iQOO Pro va acoperi şi cererea din ce în ce mai mare de device-uri compatibile 5G.

Specificaţii posibile pentru Vivo iQOO Pro:

  • display Super AMOLED de 6.41 inci cu rezoluţie FullHD+ (2340 x 1080 pixeli);
  • procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus, 8 / 12 GB RAM şi 128 / 256 / 512 GB spaţiu de stocare UFS 3.0;
  • Android 9.0 Pie;
  • cameră foto tripă (48 Megapixeli + 13 Megapixeli + 12 Megapixeli);
  • cameră frontală de 12 Megapixeli;
  • baterie de 4410 mAh cu încărcare rapidă la 44W.

Vivo iQOO Pro a ajuns şi în rapoartele testului de benchmark AnTuTu, iar rezultatul este unul impresionant: 497.179 puncte. Acesta este cu siguranţă cel mai bun în acest moment, însă dacă testul a fost făcut cu AnTuTu 8.0 rezultatul este ceva mai optimist decât au obţinut celelalte modele existente în piaţă cu AnTuTu 7.0.

Viitorul flagship Vivo va fi un campion al jocurilor, acesta urmând a beneficia de tehnologii precum TurboWrite şi HPB, cât şi de un control al temperaturii în timpul gamingului.

Sursa: gizmochina.com
Categorii: Smartphone
Cuvinte cheie: Antutu, VIVO, Vivo iQOO Pro
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Oferta zilei: Honor Magic8 Lite în varianta cu 8 GB RAM şi 256 GB stocare costă acum 1710 lei

Honor România a lansat pe final de ianuarie două noi smartphone-uri interesante: Honor Magic8 Lite şi Magic8 Pro. Ambele device-uri pun accent pe o experiență de utilizare matură, cu multe funcții AI integrate, iar gradul lor de rezistenţă este cu mult peste media industriei.

Google Pixel 10a sau cum arată o ciorbă reîncălzită (luminozitate a display-ului cu 10% mai mare, bluetooth 6.0 și SMS-uri via satelit, încărcare la 30W și atât)

Google a prezentat Pixel 9a..., scuze - pe ăsta l-au lansat în martie 2025. Pixel 10a este cel mai mic upgrade pe care l-a primit vreodată un telefon de la o generație la alta. Au dat puțin refresh la culori și aproape atât.

HUAWEI Mate X7 – review (Nu-i chiar CameraPhone, dar putem să-i spunem CameraFold!)

Anul acesta ar putea fi cel în care vânzările de smartphone-uri pliabile să explodeze. Spun asta fiindcă sunt zvonuri ce par tot mai aproape de adevăr despre Apple, care ar urma să prezinte și să lanseze comercial primul pliabil din istoria companiei.