ZTE Nubia Z18S – prima filmare cu telefonul cu două display-uri

/
/
18 sept.
/

ZTE lucrează la un nou smartphone tip struţo-cămilă, adică un device care iese destul de mult din tiparele obişnuitului. Aşa numitul ZTE Nubia Z18S apare pentru prima oară într-un clip de 9 secunde, suficient cât să observăm câteva dintre cele mai importante elemente exterioare.

httpvh://youtu.be/p3mzYRRoV2M

Acest telefon vine echipat cu două display-uri, unul de dimensiuni normale şi raport ecran-corp peste 92-93% şi un altul mai mic, dar suficient de mare şi lizibil cât să poţi utiliza camera foto de pe spate pentru selfie-uri.

ZTE Nubia Z18S renunţă şi la clasicul scanner de amprentă, acesta urmând a fi integrat în ecranul standard, iar lipsa camerei frontale permite şi eliminarea definitivă a bretonului.

La prima vedere ZTE Nubia Z18S pleacă de la o idee interesantă, însă nu sunt sigur că aceasta este şi practică. Rămâne de văzut dacă smartphone-ul va avea succes sau se va pierde în aceeaşi mediocritate precum ZTE Axon M (o altă încercare ciudată).

Sursa: gsmarena.com
Categorii: ZTE
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

ZTE nubia Neo 3 5G a fost lansat oficial în România drept un smartphone de gaming accesibil

ZTE a lansat în România un nou smartphone, unul de gaming de această dată. Numele său complet este ZTE nubia Neo 3 5G şi se prezintă drept un telefon accesibil dedicat tuturor pasionaţilor de jocuri şi de divertisment digital.

Ce smartphone pliabil de tip Flip poți cumpăra cu 1.700 de lei, de la un anumit retailer?

Cei care doresc să experimenteze cu un smartphone pliabil de tip Flip fără să investească sume mari într-un produs nou, o pot face până pe 3 iunie 2025. nubia Flip 5G are un preț de 1.699 de lei în rețeaua de hypermarket-uri Carrefour, precum și în magazinul online al retailerului.