Oppo va prezenta trei concepte de produs inovatoare în cadrul Oppo Inno Day 2020, inclusiv un smartphone cu ecran rulabil

/
/
16 nov. 20
/

Pe 17 noiembrie Oppo va organiza conferinţa anuală Oppo Inno Day 2020 în cadrul căreia vor fi prezentate cele mai noi idei şi inovaţii ale companiei chineze.

Tony Chen, Fondator și CEO OPPO și Levin Liu, Vicepreședinte și Director al Institutului de Cercetare OPPO, vor prezenta evoluțiile tehnologiilor dezvoltate de companie, precum și filosofia de business în noua eră. De asemenea, în timpul evenimentului, vor fi prezentate cele mai noi trei concepte de produs.

Unul dintre aceste concepte va fi smartphone-ul cu ecran rulabil. Practic acest telefon va fi capabil să îşi mărească ecranul de la o dimensiuni mai mică la una mai mare, iar ulterior să revină la forma iniţială. Din schiţele iniţiale ştim că device-ul se extinde doar pe verticală.

Un alt concept va fi cel al smartphone-ului cu încărcare rapidă la 125W. Această idee nu este nouă şi cel mai probabil anul viitor vom vedea şi primul telefon destinat comercializării cu această tehnologie la bord.

Sursa: gsmarena.com
Categorii: Diverse
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Sezonul 2025 din Formula 1 se încheie în acest weekend, iar lupta pentru titlul mondial se dă între trei piloţi (se anunţă 3 zile explozive)

În luna februarie a acestui an vă scriam un articol legat de startul noului sezon de Formula 1. Cum timpul nu iartă pe nimeni, iată că vin în atenţia voastră cu un nou articol, unul în care vă prezint finalul sezonului.

Netflix vrea să cumpere studiourile Warner Bros. şi platforma de streaming HBO Max, iar printre propuneri este şi crearea unui pachet comun Netflix + HBO Max pentru abonaţi

Mişcări importante pe piaţa de streaming video globală, studiourile Warner Bros. şi platforma de streaming HBO Max fiind scoase la vânzare de către Warner Bros. Discovery.

30 de gadgets cu preț de până în 300 lei – ep. 13

Printre cele 30 de gadgets de astăzi veți descoperi de la o instațație smart pentru bradul de Crăciun și până la un tester pentru apă cu nota 4.83 / 5 din peste 60 de review-uri.