Caravana Orange Pop-Up Cinema ajunge vara aceasta în 5 oraşe din ţară

/
/
6 iul. 23
/

Caravana Orange Pop-Up Cinema revine şi anul acesta, aceasta urmând a ajunge în 5 oraşe din ţară: Bucureşti, Iaşi, Cluj-Napoca, Sinaia şi Timişoara.

Primele seri de film în aer liber din caravana Orange Pop-Up Cinema vor avea loc în București, Parcul I.O.R, în perioada 11 – 16 iulie. Următoarele opriri ale caravanei vor fi în orașele: Iași, 21-23 iulie, timp în care caravana va fi amplasată la Grădina Palas; Cluj-Napoca, 27 – 30 iulie, la Iulius Parc; Sinaia, unde va fi prezentă în perioada 11-13 august, în Parcul Dimitrie Ghica, și oprirea finală va fi în Timișoara, 24-27 august, în Piața Libertății.

Filme pentru cei mici, dar și producții de renume precum The Menu sau Black Panther: Wakanda Forever vor rula pe ecranele amplasate în zone emblematice din cele cinci orașe. Programul complet Orange Pop-Up Cinema, dar și linkul către achiziția de bilete sunt disponibile pe site-ul Orange: https://oran.ge/popupcinema.

Important de menţionat este că toate încasările din vânzarea de bilete vor merge către Fundaţia Orange.

Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Sezonul 2025 din Formula 1 se încheie în acest weekend, iar lupta pentru titlul mondial se dă între trei piloţi (se anunţă 3 zile explozive)

În luna februarie a acestui an vă scriam un articol legat de startul noului sezon de Formula 1. Cum timpul nu iartă pe nimeni, iată că vin în atenţia voastră cu un nou articol, unul în care vă prezint finalul sezonului.

Netflix vrea să cumpere studiourile Warner Bros. şi platforma de streaming HBO Max, iar printre propuneri este şi crearea unui pachet comun Netflix + HBO Max pentru abonaţi

Mişcări importante pe piaţa de streaming video globală, studiourile Warner Bros. şi platforma de streaming HBO Max fiind scoase la vânzare de către Warner Bros. Discovery.

30 de gadgets cu preț de până în 300 lei – ep. 13

Printre cele 30 de gadgets de astăzi veți descoperi de la o instațație smart pentru bradul de Crăciun și până la un tester pentru apă cu nota 4.83 / 5 din peste 60 de review-uri.