Vodafone România începe anul cu câteva schimbări importante în grila digitală de canale tv

Retelistica
/
/
9 ian. 25
/

Dacă sunteţi abonaţi Vodafone pe cablu sau urmează a deveni în perioada următoare, aflaţi că de câteva ore grila de canale tv a suferit câteva schimbări astfel:

Ieşiri;

  • Travel Channel SD;
  • Travel Channel HD;
  • Animal Planet SD;
  • Animal Planet HD;
  • Discovery Investigation SD;
  • Eurosport 4K.

Toate aceste canale tv aparţin Warner Bros. Discovery, deci este clar că vorbim de ceva neconcordanţe contractuale între cele două companii.

Intrări;

  • HGTV HD (Home & Garden Television);
  • Nostalgia TV SD.

Primul canal este unul specializat în emisiuni legate de amenajarea caselor (atât interioară, cât şi exterioară), de construirea de case noi, de modernizarea caselor vechi etc.

Al doilea canal este Nostalgia TV, cel despre care am scris deja în luna decembrie. Noul canal al grupului Clever a intrat atunci doar în grila de canale tv a DIGI şi Orange şi iată că la aproape o lună distanţă ajunge şi la Vodafone. Aşa cum ne sugerează şi numele, Nostalgia TV este despre filme şi seriale vechi şi foarte vechi.

Sursa: media-max.ro

Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Am văzut Berlin and the Lady With an Ermine, serialul numărul 1 pe Netflix în data de 1 iunie 2026 şi am fost cam dezamăgit (mult hype online, puţin conţinut)

Bine aţi revenit la un nou articol din categoria „am văzut”, secţiune în care îmi exprim o părere personală despre un film, documentar sau serial, opinie pe baza căreia vă aştept să discutăm în zona de comentarii.

De ce operatorii telecom din România (Orange, DIGI, Vodafone) se raportează la euro, deşi totul se plăteşte în lei (salarii, facturi, taxe şi impozite etc.)

Începând cu data de 27.05.2026 pentru clienţii noi, respectiv 01.07.2026 pentru clienţii deja existenţi, DIGI îşi raportează toată partea comercială din România în euro. Am scris pe subiect mai multe articole astfel:

Televizoarele Samsung în 2026 sau cum este reinventată experiența de vizionare prin AI, MicroRGB și OLED actualizat, dar și printr-un ecosistem conectat

În 2006 abia ce ajungeau a fi popularizate televizoarele cu ecran LCD. Samsung vedea o creștere a pieței pentru această tehnologie, de la 19 milioane unități în 2005 se așteptau la 25 - 30 milioane unități în 2006. A fost și momentul în care compania sud-coreeană și-a acontat poziția de lider în piața de televizoare.