Bursa zvonurilor: LG G6 – fără baterie detașabilă

/
/
10 dec. 16
/

LG G5 nu a atins vânzările pe care compania sud-coreeană și le dorea pe segmentul flagship. Ideea de smartphone modular a fost interesantă, dar implementarea făcută de LG o pot considera defectuoasă. 

Suntem pe tărâmul zvonurilor, iar orice informație referitoarea la LG G6 trebuite tratată cu o doză mare de scepticism. Produsul se află în faza de dezvoltare și unele schimbări pot apărea în perioada imediat următoare. Teoretic, LG G6 urmează a debuta alături de Samsung GALAXY S8 în cadrul MWC Barcelona 2016.

Ce se spune despre LG G6 până la momentul actual?

LG renunță la partea de modularitate, adoptă un design de tip unibody fără a oferi acces la acumulator. În partea spate folosește un mix de sticlă și metal în genul a ceea ce oferă Samsung pe GALAXY S7.

LG G6 ar aduce încărcare wireless și rezistență la contactul cu apa și praful. Jack-ul de 3.5 mm este păstrat, element pe care Samsung se spune că l-ar îndepărta din noul său vârf de gamă.

LG sacrifică partea practică în favoarea unui design care să impresioneze, cel puțin acestea sunt datele regăsite pe site-urile de specialitate. MWC 2016 se anunță a fi cu adevărat interesant, cel puțin două flagship-uri Android sunt vehiculate a debuta în Barcelona.

În imaginea recomandată îl avem pe LG G5. 

Sursa: Phandroid.com
Categorii: Smartphone
Cuvinte cheie: bursa zvonurilor, LG G6
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S26 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Vânzările de smartphone-uri în Europa sunt în cădere liberă, iar europenii par a-şi reduce încrederea în producătorii chinezi (Apple şi Samsung au crescut considerabil)

Piaţa de smartphone-uri din Europa trece printr-o mică corecţie, vânzările din ultimele lunii fiind într-o cădere vizibilă. Preţurile din ce în ce mai mari, cât şi contextul macroeconomic dificil, par a spune europenilor că schimbarea telefonului din dotare nu mai este o prioritate şi decizia mai poate aştepta.

Primele detalii pentru HUAWEI Pura X View sau cum arată un smartphone cu display lat și nepliabil… (aspect 16:9.5)

A apărut cumva din neant un format nou de smartphone-uri - ecrane late și nepliabile, să zic așa. Și bineînțeles că HUAWEI este prima companie ce anunță un astfel de produs.

De ce Samsung Galaxy Z Fold8 a beneficiat de atenție mare din partea presei și a generat vânzări peste așteptări?

Samsung Galaxy Z Fold8 a stârnit o atenție mare din partea presei tech locale și internaționale, iar compania sud-coreeană a reușit să vândă cele mai multe smartphone-uri dintr-o generație nouă la lansare, din istoria sa.