Cel.ro negociază pentru preluarea marketonline.ro, azerty.ro şi mediadot.ro

/
/
4 mai 16
/

Corsar Online, deţinătoarea cel.ro, negociază în această perioadă achiziţia companiei Kelion Online Concept care deţine în România site-urile marketonline.ro, azerty.ro şi mediadot.ro. Ştiu că titlul este cam forţat, însă utilizatorii nu cunosc cele două firme după denumirea oficială, ci după site-urile pe care le deţin.

Această veste vine la foarte scurt timp după ce eMAG a anunţat că a preluat acţiunile PC Garage. Aceste mutări scad nivelul concurenţei, iar dacă eMAG este lider detaşat, în curând vom avea în retailul online IT&C şi un loc doi aflat la mare distanţă de restul competitorilor. Cel.ro a avut anul trecut pe plan local afaceri de peste 40 de milioane de euro.

De menţionat că această ştire nu a fost confirmată oficial, de aceea trebuie tratată cu o oarecare doză de scepticism.

Sursa: zf.ro
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

TOP 10: Oferte eMAG din 5.08.26 (desktop PC de tip best-buy de la Lenovo, scuter subacvatic cu reducere de 40%, laptop de top de la ASUS cu NVIDIA GeForce RTX 5080 și panel Mini LED de 16 inci etc)

Am făcut o listă cu 10 produse din oferta eMAG pe care sper să le considerați interesante. Printre ele se află de la un smartphone pliabil de top din 2025 și până la o micuță boxă cu design plăcut de la Anker.

SAMEDAY confirmă finalizarea achiziției Cargus – undă verde la Consiliul Concurenței și ce urmează?

SAMEDAY a anunțat intenția de a achiziția Cargus în urmă cu câteva luni bune, iar acum au parte de acordul autorităților române. Consiliul Concurenței a dat undă verde, iar Cargus este acum deținut în proporție de 100% de către SAMEDAY din data de 3 august 2026.

10 gadgets de la LIDL (3.08 – 9.08.26)

Sunt multe produse interesante în catalogul ce va deveni activ de mâine dimineață în rețeaua LIDL de la nivel național.