Digi Mobil: Abonamentele Optim Nelimitat cu reducere de 40%

/
/
3 iun. 15
/

Veste este bună pentru cei ce nu aveau contractate minim 2 servicii ale RCS-RDS și nu se puteau bucura de abonamentele Optim Nelimitat la 5 euro. 

Persoanele fizice aflate în postura de client nou pot accesa abonamentul Optim Nelimitat la 5 sau 6 euro (5 euro pentru cei ce au minim un serviciu al RCS-RDS, 6 euro pentru cei ce nu au niciun serviciu Digi în portofoliu).

Ce servicii oferă Digi Mobil în 5 / 6 euro pe lună?

– NELIMITAT la minute în orice rețea națională, fixă sau mobilă;

– NELIMITAT la minute internaționale în rețelele fixe din SUA, UE, Canada și China;

– 3000 de minute internaționale în rețelele mobile din SUA, Canada, China și UE;

– 5 GB trafic de date la viteze de până la 21.6 Mbps.

Mă aștept ca Digi Mobil Optim Nelimitat să coboare la 4 euro pentru cei ce au cablu TV sau internet de la RCS-RDS (oricum ajunge la 4 euro dacă în contextul celor 2 servicii se antamează și minim 2 abonamente).

Categorii: Retelistica
Cuvinte cheie: Digi Mobil, RCS & RDS
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

DIGI are cea mai mare reţea proprie de magazine fizice din România în 2026 (iată câte puncte de vânzare există şi cum sunt împărţite la nivel de judeţe)

Nu ştiu cum am ajuns să caut pe internet câte puncte de vânzare are DIGI în România şi adevărul este că nu am găsit pe nicăieri această informaţie centralizată şi actualizată la nivel de 2026.

În curând vom avea o nouă mare reţea de cablu TV în România

Puţină concurenţă nu strică, astfel că în curând vom avea o nouă mare reţea de cablu TV în România.

Orange a actualizat grila de programe tv pentru abonaţii Orange Romania Communications (sunt 11 noi posturi de televiziune introduse cu data de 9 martie 2026)

Orange Romania SA a achiziţionat în 2021 fostul Telekom Romania Communications SA şi deşi în 2022 cea din urmă entitate a fost redenumită Orange Romania Communications SA, aceasta a continuat să funcţioneze ca o subsidiară a Orange Romania SA.