Electronic Arts Inc. şi Superliga anunţă prelungirea parteneriatului pe mai mulţi ani

/
/
27 iun. 23
/

Pentru cei care nu ştiu, FIFA 2023 a fost ultimul joc al Electronic Arts Inc. sub acest nume. Începând de anul acesta cunoscutul joc de fotbal se va numi EA SPORTS FC.

Pentru acesta, Electronic Arts Inc. şi Superliga, cea mai importantă ligă profesionistă din fotbalul românesc, au anunţat prelungirea parteneriatului pe mai mulţi ani. Începând cu sezonul 2023-2024, parteneriatul dintre EA SPORTS FC și Superliga va include licențierea pentru toate competițiile din Superliga și toate cele 16 echipe, de la FC Farul Constanța, campioana acestui an, la cea mai recentă echipă promovată în ligă, Oțelul Galați.

„Suntem bucuroși că prima ligă de fotbal a României va fi inclusă în EA SPORTS FC, care dă startul unei noi ere în fotbalul interactiv.”, a declarat Justin Ștefan, Secretar General LPF.

„Reînnoirea parteneriatului cu Superliga este o condiție obligatorie pentru succesul EA SPORTS FC în România. Ne bucurăm deja de o prezență importantă în regiune prin studioul EA București, care contribuie constant la elemente importante din jocurile noastre. Autenticitatea e o valoare extrem de importantă pentru noi, iar prin acest parteneriat vom continua să le oferim fanilor din România și din lume experiențe captivante”, a spus David Jackson, VP Brand, EA SPORTS FC.

EA SPORTS FC va continua să ofere fanilor experiențe autentice inegalabile, oferind acces la peste 19.000 de jucători licențiați, 700 de echipe și 30 de ligi, cu sprijinul a peste 300 de parteneri globali din fotbal, ceea ce va oferi noi oportunități de creștere atât în fotbalul tradițional, cât și în ligile feminine.

Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Oamenii refuză să mai gândească şi folosesc AI-ul pentru postările de pe reţelele de socialzare (1 postare din 4 mai lungă de 250 de cuvinte este scrisă în totalitate de inteligenţa artificială)

Inteligenţa artificială a devenit parte integrată din viaţa noastră de zi cu zi, toţi o folosim în diverse situaţii, însă este foarte important modul în care decidem să o adaptăm nevoilor noastre.

Platforma de streaming video Disney+ analizează la modul serios introducerea unui abonament GRATUIT

Platforma de streaming video Disney+ este cu siguranţă una dintre cele mai scumpe din România, iar raportul calitate – cantitate – preţ nu mi se pare deloc unul echilibrat (părere pur personală).

Uniunea Europeană ar putea restricţiona accesul copiilor la reţelele de socializare

După ce mai multe ţări la nivel global au restricţionat accesul copiilor la reţelele de socializare, se pare că şi Uniunea Europeană intenţionează să facă acelaşi lucru.