Honor X6b, smartphone ieftin cu 128 GB stocare, display cu rată de refresh la 90Hz, baterie de 5200 mAh şi Android 14 la super preţul de 424.92 lei

/
/
5 sept.
/

Dacă sunteţi în căutarea unui smartphone ieftin, unul pe care să îl oferiţi cadou sau să îl folosiţi ca device de rezervă, oferta pe care o voi detalia în cele ce urmează nu poate fi ignorată.

Honor X6b este un telefon lansat oficial în vara acestui an, deci este un model chiar nou, iar acesta poate fi achiziţionat pentru o perioadă limitată de timp la un super preţ.

Dacă intraţi în aplicaţia mobile a celor de la Altex şi aplicaţi codul 15HONORAPP, puteţi achiziţiona smartphone-ul pentru doar 424.92 lei. Honor X6b se află în actualul catalog Altex, de aceea preţul este redus la 499.90 lei, iar azi şi mâine (5-6 septembrie) puteţi aplica şi codul de mai sus pentru un discount suplimentar de 15%.

Mare atenţie însă că preţul de 424.92 lei este cu rezervare în magazin. Dacă alegeţi să vă fie livrat acasă, mai plătiţi o taxă de transport de 14.90 lei. Oferta se aplică atât pentru varianta pe negru, cât şi pentru cea pe verde.

Honor X6b vine cu un ecran IPS LCD de 6.56 inci cu rezoluţie HD+ şi rată de refresh la 90Hz, procesor octa-core MediaTek Helio G85 realizat pe 12nm, 4 GB RAM, 128 GB stocare, cameră foto duală cu senzor wide de 50 Megapixeli şi o baterie de 5200 mAh cu încărcare rapidă pe fir la 35W. Telefonul vine din fabrică cu Android 14 şi ştie doar conectivitate 4G LTE.

Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Honor X70 – smartphone cu baterie de 8300 mAh, grosime de doar 7.76 mm şi preţ foarte mic (în China)

În urmă cu câteva zile vă scriam despre acest Honor X70, al doilea smartphone al producătorului chinez cu baterie de 8000 mAh sau peste (primul a fost Honor Power, un model mid-range cu o greutate de 209 grame, o grosime de 8 mm şi o baterie de 8000 mAh).

Oferta zilei: flagship din 2024 cu 12 GB RAM, 512 GB stocare, baterie de 5600 mAh şi procesor premium la doar 2817.68 lei

Dacă sunteţi în căutarea unui smartphone cu de toate, dar nu vreţi să spargeţi puşculiţa, vin în atenţia voastră cu o ofertă excelentă, una pe care vă recomand să o luaţi în calcul la modul cel mai serios.

Honor X70 – câteva detalii pentru un smartphone ce va avea o grosime de doar 7.7 mm şi o baterie de 8300 mAh (wow)

În timp ce Apple va lansa în toamna acestui an primul iPhone cu baterie de 5000 mAh, alţi producători, în special cei chinezi, dezvoltă pe repede înainte tehnologia siliciu-carbon.