HTC Desire 825 în oferta Orange

/
/
21 iun. 16
/

Orange și-a actualizat portofoliul de telefoane HTC prin intermediul lui HTC Desire 825, un smartphone cu specificații modeste pentru prețul cerut de către compania taiwaneză. 

HTC Desire 825 – 265 euro la liber sau 145 euro cu abonamentul Orange Me 20 – 20 euro pe lună, 3 GB trafic de date la viteze 4G, NELIMITAT la minute și SMS-uri naționale și 600 minute internaționale în Zona 1.

Ce specificații îl animă pe HTC Desire 825?

  • display Super LCD de 5.5 inch cu rezoluție 1280×720 pixeli, 267 ppi, protejat cu sticlă Corning Gorilla Glass;
  • procesor Qualcomm Snapdragon 400 de tip quad-core la 1.6 GHz pe ARM Cortex-A7, 2 GB RAM, 16 GB spațiu de stocare și slot pentru cardurile microSD de până la 256 GB;
  • Android 6.0 Marshmallow;
  • 4G cu viteze în download de până la 150 Mbps, Wi-Fi b/g/n, hotspot, bluetooth 4.1, microUSB, jack de 3.5 mm, A-GPS și GLONASS;
  • 13 Megapixeli cu f/2.2, autofocus, LED flash, filmează la 1080p cu 30 fps, cameră frontală de 5 Megapixeli cu f/2.8, filmează la 1080p;
  • baterie de 2700 mAh, 155 gr. și 7.4 mm grosime.

Aș putea să glumesc și să spun că HTC a descoperit că în depozitele sale se mai află ceva paneluri de 5.5 inch cu rezoluție HD, procesoare Qualcomm Snapdragon 400 rămase dintr-un lot anterior, senzori de 13 Megapixeli și așa s-a gândit să le adune, iar struțocămila ce a ieșit la iveală se numește HTC Desire 825.

A nu se înțelege că este un smartphone prost. Cine vrea neapărat HTC pe display mare și-l prinde la ofertă bună pe la fidelizare / prelungire de contract îl cumpără pe Desire 825 și ajută compania taiwaneză să mai strângă câte un bănuț.

Categorii: Smartphone
Cuvinte cheie: HTC, HTC Desire 825, orange
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Nu mai ai internet în timpul apelului telefonic? Iată ce trebuie să faci simplu şi rapid

În mod surprinzător, oricât de banală ar părea această informaţie azi, vă spun că primesc foarte des această întrebare: De ce nu mai am internet în timpul apelului telefonic?

Nothing Phone (4a) – review (Nu-i Nimic grav aici…)

La începutul primăverii 2026 Nothing a lansat noua serie de smartphone-uri, cea de-a patra, din care fac parte deocamdată modelele (4a) și versiunea Pro, având același indicativ (4a). Noi vedem mai departe cum se prezintă Nothing Phone (4a), un smartphone care urmează liniile predecesorilor, adică pune accent pe un design aparte, cu acele luminițe (LED-uri)…

Românii au cumpărat în 2025 smartphone-uri noi în valoare de peste 1.3 miliarde de euro

România nu este o piaţă foarte mare pentru producătorii de telefoane inteligente, tocmai de aceea multe modele nu ajung pe canal oficial la noi (în ţara noastră vin în general device-urile cu acoperire standard globală).