HTC One M8s a ajuns și la Orange

/
/
22 mai 15
/

HTC One M8s a debutat în oferta altui operator telecom autohton, iar acum îl găsiți și la Orange. Prețul fără semnarea unui contract este de 415 euro / 1845 lei. 

Cu Pantera 31 coboară la 179 euro / Pantera 31 = 31 euro pe lună, NELIMITAT la minute și SMS-uri naționale, 3 GB trafic de date, 500 MB în roaming, 700 de minute internaționale pe fix și mobil, 10 GB spațiu de stocare în Orange Cloud.

Mai jos găsiți un tabel comparativ ce prezintă specificațiile lui HTC One M8s și ale lui HTC One M8:

HTC-One-M8s-HTC-One-M8-comparativ-de-specificatii

Din anumite puncte de vedere, HTC One M8s îl consider a fi mai atractiv decât HTC One M8 (baterie de capacitate mai mare în contextul unui CPU eficientizat, cameră de 13 Megapixeli ce o cunoscu de pe alte telefoane ale producătorului taiwanez și se descurcă excelent, preț mai mic decât cel practicat pentru HTC One M8).

Categorii: Smartphone
Cuvinte cheie: HTC, HTC One M8s, orange
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Primul smartphone Sony din 2026 va fi lansat oficial pe 13 mai (avem însă o veste tristă pentru români)

Sony este un nume care nu mai contează deloc pe piaţa telefoanelor inteligente, însă chiar şi aşa, anual, mai lansează unu, maxim două modele şi acestea mai mult din mândria japoneză consacrată.

TOP 10: Cele mai bine vândute smartphone-uri în primul trimestru din 2026

Piaţa globală de telefoane inteligente trece printr-o perioadă extrem de dificilă, iar de data aceasta nu ne mai referim strict la nivel de cerere şi ofertă.

Motorola Edge 70 Fusion – review (Încă o propunere solidă de la Motorola, însă poate nu cel mai corect poziționat în segmentul mid-range)

Așa cum am descoperit și anul trecut când l-am testat pe Motorola Edge 60 Fusion, acest model din gama Edge se dorește a fi cumva cel mai echilibrat. Așezat undeva la baza segmentului mid-range, la fel ca predecesorii, Motorola Edge 70 Fusion vine anul acesta să continue tradiția și se prezintă cu un design tipic…