HTC One M9 Plus sosește și în varianta europeană

/
/
17 iul. 15
/

La un moment dat chiar scriam un articol în care mă întrebam de ce HTC nu aduce HTC One M9 Plus în varianta internațională. Uite că în cele din urmă se produce și această lansare a lui One M9 Plus în Europa. 

În comunicatul de presă nu am găsit detalii legate de preț sau momentul în care telefonul ajunge pe rafturile magazinelor. M-aș bucura să-l văd și în oferta operatorilor telecom.

HTC-One-M9-Plus-630x354

Mai jos dați de specificațiile detaliate pentru HTC One M9 și HTC One M9 Plus:

Specificatii-HTC-One-M9-Plus-vs-HTC-One-M9

Mă aștept ca HTC One M9 Plus să fie ceva mai ieftin față de HTC One M9 (procesor MediaTek Helio X10 vs Qualcomm Snapdragon 810). Deja găsiți HTC One M9 Plus în oferta unor magazine autohtone la sub 3000 de lei, dar nu pe canal oficial ci direct aduse de piața gri.

Categorii: Smartphone
Cuvinte cheie: HTC, HTC One M9 Plus
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Motorola Signature Swarovski Edition – review (Cel mai bun Motorola la nivel de camere foto și competitor de seamă în segmentul cameraphone)

Motorola Signature nu mai reprezintă neapărat o noutate, dar ediția pe care o voi prezenta în continuare este cu siguranță nu doar foarte nouă, ci și specială. Pe site-ul oficial Motorola denumirea completă apare drept Motorola Signature Collections Crystals by Swarovski și presupune de fapt un pachet, în care, pe lângă smartphone-ul în ediție specială,…

RugOne Xever 8 este primul telefon inteligent din lume căruia îi poţi schimba bateria, dar el să rămână funcţional în tot acest timp

RugOne este un producător chinez mai puţin cunoscut (fostul UleFone), el fiind specializat în fabricarea de smartphone-uri foarte rezistente, aşa numitele modele rugged.

CEO-ul Nothing susţine că memoria RAM şi stocarea reprezintă acum mai bine de 50% din costul de producţie al unui smartphone

Nu mai este o surpriză pentru nimeni că inteligenţa artificială a acaparat mai toată producţia de semiconductori, iar producătorii de telefoane inteligente trec efectiv printr-un adevarat tsunami al preţurilor pentru diverse componente hardware.