HTC One cu Android nemodificat – disponibil în SUA din 26 iunie

/
/
30 mai 13
/

La Google I/O 2013 a fost prezentat Samsung Galaxy S4 de 16 GB cu Android 4.2.2 Jelly Bean în stadiu nativ, software regăsit și pe Google Nexus 4 / Samsung Galaxy Nexus etc. Update-urile de software vin la fel ca și la seria Nexus. Costă 649 dolari și urmează a debuta din 26 iunie.

Circulau informații cum că și HTC One va primi o astfel de ediție specială. La evenimentul D11 organizat de către All Things Digital a fost rândul unui oficial care se ocupă de Android să declare că din 26 iunie va sosi și HTC One cu Android în stadiu nativ. Va avea 32 GB spațiu de stocare și hardware-ul cunoscut de la HTC One cu Sense UI. Preț în SUA prin Play Store – 599 dolari. Este cu 50 de dolari sub Samsung Galaxy S4.

Play Store nu este deschis și pentru România ci doar pentru unele state din Europa de Vest. Sunt sigur că se vor găsi magazine online care să importe Galaxy S4 și HTC One Nexus  în edițiile cu Android-ul cu interfața nemodificată. Spre exemplu, Samsung Galaxy S4 cu Exynos 5 Octa și-a făcut loc la noi în țară prin MarketOnline.

Sursa: HTC.com
Categorii: HTC, Smartphone
Cuvinte cheie: Google, HTC, HTC One, HTC One Nexus, nexus
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Oferta zilei: Honor Magic8 Lite în varianta cu 8 GB RAM şi 256 GB stocare costă acum 1710 lei

Honor România a lansat pe final de ianuarie două noi smartphone-uri interesante: Honor Magic8 Lite şi Magic8 Pro. Ambele device-uri pun accent pe o experiență de utilizare matură, cu multe funcții AI integrate, iar gradul lor de rezistenţă este cu mult peste media industriei.

Google Pixel 10a sau cum arată o ciorbă reîncălzită (luminozitate a display-ului cu 10% mai mare, bluetooth 6.0 și SMS-uri via satelit, încărcare la 30W și atât)

Google a prezentat Pixel 9a..., scuze - pe ăsta l-au lansat în martie 2025. Pixel 10a este cel mai mic upgrade pe care l-a primit vreodată un telefon de la o generație la alta. Au dat puțin refresh la culori și aproape atât.

HUAWEI Mate X7 – review (Nu-i chiar CameraPhone, dar putem să-i spunem CameraFold!)

Anul acesta ar putea fi cel în care vânzările de smartphone-uri pliabile să explodeze. Spun asta fiindcă sunt zvonuri ce par tot mai aproape de adevăr despre Apple, care ar urma să prezinte și să lanseze comercial primul pliabil din istoria companiei.