Lenovo renunţă la Vibe Pure UI şi va lansa telefoane doar cu Android stock

/
/
4 aug. 17
/

Smartphone-urile comercializate sub brandul Lenovo utilizează de ceva timp interfaţa Vibe Pure UI, însă feedback-ul negativ primit de la utilizatorii din întreaga lume, a convins producătorul chinez să lanseze de acum înainte doar device-uri cu Android stock.

Confirmarea a fost dată de Anuj Sharma, CMO Lenovo India, oficial care a transmis că această strategie a funcţionat foarte bine pe terminalele Motorola. Chiar dacă este o decizie globală, aceasta s-ar putea să nu afecteze prea mult piaţa din România deoarece, conform unor surse media, se pare că Lenovo va renunţa în a mai comercializa smartphone-uri sub brand propriu în ţara noastră şi se va concentra doar pe cele sub umbrela Motorola.

Primul telefon Lenovo care va veni cu Android 7.1.1 Nougat stock va fi Lenovo K8 Note, device a cărui prezentare o aşteptăm chiar luna aceasta.

Sursa: androidcentral.com
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Grupul Lenovo a anunțat rezultatele financiare pentru T4 2025 și întregul an fiscal 2025/26 (Cel mai puternic an din istoria companiei)

Lenovo Group Limited (HKSE: 992) (ADR: LNVGY), împreună cu filialele sale („Grupul”), a anunțat rezultatele financiare pentru al patrulea trimestru și pentru întregul an fiscal 2025/26, marcând un T4 solid și cel mai puternic an din istoria companiei.

Lenovo și NVIDIA ne-au arătat cum ne schimbă AI-ul experiența pe laptop

Zilele trecute am participat la un eveniment în București unde cei de la Lenovo și NVIDIA ne-au arătat cum se vede viitorul tehnologiei portabile, mai precis cât ajută și cum schimbă experiența de utilizare tehnologiile gigantului american implementate pe laptopurile companiei chineze. Dacă ar fi să trag de la bun început o concluzie, aceasta ar…

Lenovo pregăteşte lansarea unui smartphone cu ecran de 7.5 inci

Luna trecută vă spuneam că cel puţin doi producători importanţi testează şi chiar pregătesc lansarea pe piaţă a unor smartphone-uri cu ecrane de cel puţin 7 inci.