Motorola Atrix Promo – Video

/
/
10 feb. 11
/

Motorola Atrix 4G este un smartphone Android ce introduce un nou concept numit Webtop (un smartphone ce are performantele unui laptop). Specificatiile tehnice sunt intr-adevar impresionante: display qHD, grafica 24-bit, Procesor NVIDIA Tegra 2 (Dual-Core 1GHz Cortex A9+ GeForce ULP), HSPA+ la 14.4Mbps, RAM 1GB DDR2, memorie interna 16GB si slot MicroSD, camera de 5 mega-pixeli, zoom digital 4x, video 720p (va urma un update de software pentru 1080p dupa lansare) si scanner de amprenta.

Categorii: Arhiva, Smartphone
Cuvinte cheie: 4G, 720p, Atrix, motorola-999, Tegra 2
Echipa Gadget.ro
Gadget.ro este un site de știri și recenzii tech cu o vechime de peste 10 ani. În această secțiune apar articole de tip advertorial, unele dintre ele nu sunt redactate de către noi și se menționează clar în corpul materialului dacă este cazul.

Honor 600 Lite – review

Am testat un smartphone mid-range de la Honor ce pot spune că m-a impresionat din mai multe puncte de vedere, iar toate detaliile le aveți în materialul de față. 

Trump Mobile livrează în sfârşit primul său smartphone, Trump T1 Phone (doar că acesta pare a fi un rebadge pentru modelul chinezesc HTC U24 Pro anunţat acum 2 ani)

În iunie 2025 Trump Organization anunţa lansarea oficială a operatorului telecom Trump Mobile (operator MVNO) şi tot atunci era lansat cu mare fast smartphone-ul Trump T1 Phone, prezentat ca fiind „conceput şi construit în SUA”.

Primul smartphone Sony din 2026 va fi lansat oficial pe 13 mai (avem însă o veste tristă pentru români)

Sony este un nume care nu mai contează deloc pe piaţa telefoanelor inteligente, însă chiar şi aşa, anual, mai lansează unu, maxim două modele şi acestea mai mult din mândria japoneză consacrată.