Oferta zilei: LeEco Le S3 cu procesor deca-core, 3 GB RAM şi 32 GB spaţiu de stocare la puţin peste 400 de lei

/
/
22 aug. 17
/

LeEco încearcă să scape de stocurile vechi şi iată că după preţul redus din weekend pentru LeEco Le Pro 3 Elite, astăzi vă putem prezenta o nouă ofertă mai mult decât interesantă: LeEco Le S3 la puţin peste 400 lei.

Intraţi pe acest link, adăugaţi produsul în coşul de cumpăraturi, aplicaţi codul LES3K şi veţi avea de plătit o sumă finală de 106.99 dolari, adică 417 lei fără TVA (dacă veţi plăti prin PayPal schimbul valutar va fi mai mare). Transportul este gratuit, iar stocul limitat.

Pentru cei 106.99 dolari veţi primi un smartphone cu display de 5.5 inci cu rezoluţie FullHD, procesor deca-core, 3 GB RAM, 32 GB spaţiu de stocare, cameră foto de 16 megapixeli, conectivitate 4G VoLTe, baterie de 3000 mAh şi EUI 5.8 bazat pe Android 6.0 Marshmallow. Mai multe detalii despre device puteţi găsi pe gearbest.com.

Specificaţii complete pentru LeEco Le S3:

  • ecran de 5.5 inch cu rezoluție 1920 x 1080 pixeli;
  • procesor MediaTek Helio X20 de tip deca-core cu un dual-core la 2.3 GHz pe Cortex-A72, un quad-core la 2.0 GHz pe Cortex-A53 și un quad-core la 1.4 GHz pe Cortex-A53, GPU Mali-T880 MP4, 3 GB de memorie RAM LPDDR3, 32 GB spațiu de stocare tip eMMC 5.1 NAND;
  • Android 6.0 Marshmallow cu interfața EUI 5.8;
  • dual-sim, 4G LTE Cat 6, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac dual-band (2.4 și 5 GHz), bluetooth 4.2, GPS, GLONASS, USB Type-C, scanner de amprentă;
  • cameră principală de 16 Megapixeli cu autofocus cu detecție de fază, LED flash, cameră frontală de 8 Megapixeli;
  • baterie de 3000 mAh, 7.5 mm grosime și greutate de 153 grame.
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Oferta zilei: Honor Magic8 Lite în varianta cu 8 GB RAM şi 256 GB stocare costă acum 1710 lei

Honor România a lansat pe final de ianuarie două noi smartphone-uri interesante: Honor Magic8 Lite şi Magic8 Pro. Ambele device-uri pun accent pe o experiență de utilizare matură, cu multe funcții AI integrate, iar gradul lor de rezistenţă este cu mult peste media industriei.

Google Pixel 10a sau cum arată o ciorbă reîncălzită (luminozitate a display-ului cu 10% mai mare, bluetooth 6.0 și SMS-uri via satelit, încărcare la 30W și atât)

Google a prezentat Pixel 9a..., scuze - pe ăsta l-au lansat în martie 2025. Pixel 10a este cel mai mic upgrade pe care l-a primit vreodată un telefon de la o generație la alta. Au dat puțin refresh la culori și aproape atât.

HUAWEI Mate X7 – review (Nu-i chiar CameraPhone, dar putem să-i spunem CameraFold!)

Anul acesta ar putea fi cel în care vânzările de smartphone-uri pliabile să explodeze. Spun asta fiindcă sunt zvonuri ce par tot mai aproape de adevăr despre Apple, care ar urma să prezinte și să lanseze comercial primul pliabil din istoria companiei.