OnePlus scade preţurile smartphone-urilor sale, semn că se pregăteşte lansarea OnePlus 3

/
/
25 mai 16
/

OnePlus 3 este unul dintre cele mai aşteptate smartphone-uri ale verii, iar OnePlus confirmă indirect iminenta lansare a acestui model prin scăderea preţurilor oficiale la celelalte telefoane din portofoliu. Interesant este că şi cei care şi-au comandat în ultimele două săptămâni un terminal OnePlus pot primi reducerea de preţ apelând la servicul de relaţii cu clienţii.

Dacă OnePlus One nu este încă disponibil în stoc, celelalte două smartphone-uri au începând de astăzi preţuri speciale:

  • OnePlus X costă doar 269 239 euro;
  • OnePlus Two costă doar 399 319 euro versiunea cu 64 GB spaţiu de stocare.

Acestea sunt preţurile practicare în UE, cu transport gratuit şi fără alte taxe de plătit. În Asia preţurile sunt mult mai avantajoase pentru utilizatori din această parte a lumii:

  • OnePlus X costă doar 199 dolari;
  • OnePlus Two costă doar 299 dolari versiunea cu 64 GB spaţiu de stocare.

Chiar dacă noile preţuri sunt destul de atrăgătoare, majoritatea fanilor aşteaptă lansarea lui OnePlus 3 şi a preţului său de comercializare.

Sursa: forums.oneplus.net
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Oferta zilei: Honor Magic8 Lite în varianta cu 8 GB RAM şi 256 GB stocare costă acum 1710 lei

Honor România a lansat pe final de ianuarie două noi smartphone-uri interesante: Honor Magic8 Lite şi Magic8 Pro. Ambele device-uri pun accent pe o experiență de utilizare matură, cu multe funcții AI integrate, iar gradul lor de rezistenţă este cu mult peste media industriei.

Google Pixel 10a sau cum arată o ciorbă reîncălzită (luminozitate a display-ului cu 10% mai mare, bluetooth 6.0 și SMS-uri via satelit, încărcare la 30W și atât)

Google a prezentat Pixel 9a..., scuze - pe ăsta l-au lansat în martie 2025. Pixel 10a este cel mai mic upgrade pe care l-a primit vreodată un telefon de la o generație la alta. Au dat puțin refresh la culori și aproape atât.

HUAWEI Mate X7 – review (Nu-i chiar CameraPhone, dar putem să-i spunem CameraFold!)

Anul acesta ar putea fi cel în care vânzările de smartphone-uri pliabile să explodeze. Spun asta fiindcă sunt zvonuri ce par tot mai aproape de adevăr despre Apple, care ar urma să prezinte și să lanseze comercial primul pliabil din istoria companiei.