Pe 19 octombrie, OPPO va lansa primele sale smart TV-uri. Le vom vedea oare şi în România ?

/
/
12 oct. 20
/

Oppo este deja un nume mare pe piaţa telefoanelor inteligente, însă compania chineză îşi doreşte diversificare şi se pregăteşte astfel de lansarea primelor sale smart TV-uri.

Acestea vor fi prezentate oficial în China pe 19 octombrie în cadrul unui eveniment special organizat în Shanghai. Din informaţiile existente în acest moment ne aşteptăm la cel puţin două diagonale (55 inci şi 65 inci), display 4K Quantum Dot cu rată de refresh de 120 Hz, difuzoare Bang & Olufsen, cameră foto tip pop-up şi margini foarte subţiri.

Observaţi că Oppo nu face rabat la calitate, însă cel mai probabil şi preţurile vor fi pe măsură.

Ţinând cont că Oppo este prezent oficial în România, vom vedea oare aceste televizoare şi în ţara noastră ? Cel mai probabil nu, eforturile logistice şi de marketing ar fi destul de costisitoare pentru o piaţă destul de mică precum România, iar vânzările se vor lăsa ceva timp aşteptate. Însă niciodată să nu spui niciodată.

Sursa: fonearena.com
Categorii: Televizoare
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Cel mai ieftin smart tv din România cu rezoluţie 4K şi diagonală mare de 139 cm costă doar 1199,90 lei

Dacă sunteţi în căutarea unui smart tv cu o diagonală mai mare, dar bugetul vă este extrem de limitat, vin către voi cu o propunere interesantă, una cu adevărat de buget.

Cele mai bune 10 televizoare ca reducere din catalogul eMAG Black Friday 2025

Dacă ești în căutarea unui preț cât mai bun la un televizor, Black Friday este un eveniment de shopping ce acoperă bine acest segment.

TOP 10: Cele mai bune televizoare QLED / Mini LED pe care să le urmărești de Black Friday 2025

Urmărind mai multe discuții de pe unele forumuri sau din anumite comentarii, am observat că sunt destul de mulți care nu și-ar dori un televizor OLED, chiar dacă acesta ar fi propus la același preț cu unul LED, inclusiv la aceleași specificații, să zicem.