Plus vs Plus – iPhone 8 vs Samsung GALAXY S8

/
/
19 ian. 18
/

Mai multe detalii în materialul video. 

httpvh://youtu.be/bVlE-yd-rNg

Câteva imagini cu cele două modele în comparativ;

Alegerea mea ar fi Samsung GALAXY S8 Plus și asta pentru că are un design mai modern ce pune accentul pe raportul display / corp, un display superior din punct de vedere al rezoluției, al afișării culorilor, compatibil cu partea de VR + Samsung DeX pentru cei ce vor să transforme smartphone-ul în PC ad-hoc, are slot ce extinde spațiul de stocare, certificare IP68 superioară celei IP67 de pe iPhone 8 Plus și jack de 3.5 mm, camera de 12 Megapixeli nu iese în profil așa tare precum cea duală de la iPhone 8 Plus și este mai ieftin cu aproximativ 7 – 800 lei.

Alegerea voastră?

Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S26 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Camera gimbal de pe HONOR Robot Phone costă cât o treime din preţul de vânzare a smartphone-ului

HONOR a lansat recent în China un smartphone vizionar, unul care a atras deja atenţia utilizatorilor la nivel global. Acesta se numeşte HONOR Robot Phone, iar colegul meu Emil a fost până în China pentru a-l vedea la lucru şi a realiza un material cuprinzător pentru comunitatea gadget.ro.

Vânzările de smartphone-uri în Europa sunt în cădere liberă, iar europenii par a-şi reduce încrederea în producătorii chinezi (Apple şi Samsung au crescut considerabil)

Piaţa de smartphone-uri din Europa trece printr-o mică corecţie, vânzările din ultimele lunii fiind într-o cădere vizibilă. Preţurile din ce în ce mai mari, cât şi contextul macroeconomic dificil, par a spune europenilor că schimbarea telefonului din dotare nu mai este o prioritate şi decizia mai poate aştepta.

Primele detalii pentru HUAWEI Pura X View sau cum arată un smartphone cu display lat și nepliabil… (aspect 16:9.5)

A apărut cumva din neant un format nou de smartphone-uri - ecrane late și nepliabile, să zic așa. Și bineînțeles că HUAWEI este prima companie ce anunță un astfel de produs.