La noi nu ştiu dacă va ajunge prea curând. Despre Droid X găsiţi în spatele linkului. Apropo. Motorola a raportat în ce priveşte divizia de telefoane mobile cifrele statistice pe Q2 2010. Este o mică nebunie şi HTC, Nokia, Apple, Microsoft, Google, eMag :) au făcut acelaşi lucru (o mică analiză comparativă).
Ei au livrat cu 6,6% mai puţin faţă de Q2 2009. Veniturile s-au ridicat la 1,6 miliarde dolari iar pierderile s-au ridicat la 109 miliarde dolari (în Q2 2009 au fost de 239 milioane dolari).
Aşteptările sunt pozitive după ce în ultima lună au oferit detalii legate de Droid X iar Droid 2 este pe val. 2,7 milioane unităţi a pus Motorola în mâinile clienţilor.
Reclamă la Motorola Droid X
Abonați-vă la canalul Gadget.ro de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informatii
Abonați-vă la canalul Gadget.ro de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informatii
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro;
Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc.
Utilizează Samsung Galaxy S26 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4.
Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.
Un mare producător de smartphone-uri şochează şi pregăteşte primul pliabil premium tip fold cu preţ de sub 1000 de euro în Europa (iată cum ţine în control costurile uriaşe de fabricaţie)
Piaţa smartphone-urilor pliabile începe să crească atât ca volum, cât şi ca importanţă, astfel că din ce în ce mai mulţi producători îşi vor face mai activ simţită prezenţa pe această nişă. Din păcate preţurile sunt unele destul de generoase, iar costurile mari de producţie nu ajută deloc în această direcţie.
Noile Samsung Galaxy Z Fold 8, Z Fold 8 Ultra şi Z Flip 8 ajung în oferta Digi Mobil (iată cât costă şi care este sistemul de rate disponibil)
Samsung a lansat oficial săptămâna aceasta trei noi smartphone-uri, toate din categoria pliabile. Le-am prezentat pe larg în trei articole separate astfel:
Bursa zvonurilor: Alt brand de telefoane mobile chinezești își reduce prezența la nivel global – Nothing Phone s-ar retrage din 12 țări
Informațiile postate la bursa zvonurilor legat de retragerea OnePlus din Europa și a Realme din..., China - s-au adeverit. Acum a intrat Nothing sub furcile caudine.