Samsung confirmă update-ul către Android 5.0 Lollipop la mai multe smartphone-uri, inclusiv Note 2 sau GALAXY S4

/
/
23 dec. 14
/

Ho ho ho, dragii moşului, Samsung aduce utilizatorilor săi cea mai fericită veste în apropierea Ajunului. Mai multe smartphone-uri din portofoliul producătorului sud-coreean vor trece anul viitor către Android 5.0 Lollipop.

Dacă Samsung Galaxy S5 se vehiculează că va primi noul update până la sfârşitul anului în curs, până la această oră nu existau informaţii oficiale care să confirme/infirme update-ul şi pentru alte device-uri Samsung. Dar iată că filiala finlandeză a celor de la Samsung (unde stă Moş Crăciun?…în Laponia) a anunţat pe site-ul său că mai multe terminale vor primi în 2015 update-ul mult aşteptat. Aceste telefoane sunt:

– Samsung Galaxy Alpha;

– Samsung Galaxy S4;

– Samsung Galaxy S5 Mini;

– Samsung Galaxy Note 2;

– Samsung Galaxy Note 3;

– Samsung Galaxy Note 4.

Chiar dacă nu ştim o dată exactă pentru aceste update-uri, utilizatorii acestor smartphone-uri se pot linişti deoarece cu siguranţă le vor primi.

Crăciun Fericit tuturor !

christmas-wallpapers-for-samsung-corby-17

Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Focus Sat introduce pe platforma de streaming video Focus+ un abonament special dedicat filmelor şi serialelor (cât costă şi ce facilităţi oferă acesta)

Focus Sat continuă diversificarea platformei de streaming video Focus+ şi anunţă lansarea unui abonament special dedicat filmelor şi serialelor.

Google Play va permite utilizatorilor testarea jocurilor înainte de a decide dacă le cumpără sau nu

Se pare că nu toate deciziile Google denotă disperarea după bani, unele chiar au rol de suport şi de ajutor pentru acei utilizatori ce doresc achiziţionarea de materiale pentru entertainment.

Samsung SDI testează baterii siliciu-carbon de 12.000 mAh şi de 18.000 mAh

Într-un articol de la final de 2025 vă spuneam că anul 2026 va fi anul smartphone-urilor de dimensiuni normale cu baterii de peste 10.000 mAh. Tehnologia siliciu-carbon de generaţia a treia este deja bine stăpânită de producători pentru Honor, OnePlus, Realme, Xiaomi etc., astfel că autonomiile de peste 3 zile vor deveni o normalitate.