Televizor Philips 49PUS7101/12 – review
/
/
16 mart. 17
Specificații pentru Philips 49PUS7101/12
Specificatii televizor Philips 49PUS7101/12
Design
Fiindcă vorbim despre un televizor de 49 inch greutatea nu avea cum să fie prea mare, așa că cele aproape 15 kg nu sunt o problemă pentru o singură persoană.
Privit din față Philips 49PUS7101/12 ne arată niște margini extrem de subțiri: cea de sus și cele stânga/dreapta măsoară doar 7 mm, iar cea de jos are 17 mm. În centrul laturii de jos se află denumirea producătorului, pe o bucată de plastic iluminată.
Nici adâncimea televizorului nu este mare deloc, în punctul cel mai gros având 61 mm, așa că montat pe perete nu se va distanța prea tare de acesta.
Philips 49PUS7101/12 nu lasă impresia unui produs ieftin, iar design-ul este unul minimalist.
Ecran și sunet
Hardware, sistem de operare și aplicații
Galerie de screenshots cu meniul Android TV de pe Philips 49PUS7101/12:
Aplicațiile preinstalate pe Philips 49PUS7101/12
Conectivitate
Telecomandă
Preț
Concluzii
Acum că am văzut și prețul putem să spunem dacă Philips 49PUS7101/12 merită cumpărat.
Iată cele mai importante puncte pro, dar și contra pentru Philips 49PUS7101/12:
PRO
  • funcția Ambilight pe 3 laturi este chiar spectaculoasă și merită pornită;
  • sunet extern bun, cu woofer separat pentru frecvențele joase și intensitate maximă suficientă;
CONTRA
  • sistemul de operare se mișcă uneori greoi, iar experiența în utilizare are astfel de suferit.
Darius Pană
Editor pe Gadget.ro din septembrie 2014. Pasionat de tehnologie, automobile și fotografie. Scrie recenzii pentru telefoane mobile, automobile, dispozitive din zona audio, monitoare, televizoare, aparate foto și orice alt gadget. Folosește Realme GT 8 Pro, Canon EOS M200 + Canon EF-M 22mm 1:2 pentru fotografii și Sony ZV-E10 + Sony E 4/PZ 18-105 G OSS pentru video.