Televizor Philips 65PUS7601/12 – review
/
/
21 nov. 16
Specificații pentru Philips 65PUS7601/12
Specificatii televizor Philips 65PUS7601
Design
philips-65pus7601-1
În cutia de mari dimensiuni (normal, vorbim despre un TV de 65 inch) găsim televizorul, cele două suporturi ce permit așezarea pe o suprafață orizontală, telecomanda cu două baterii AAA, cablu de alimentare și un ghid de utilizare.
Ecran și sunet
philips-65pus7601-8
Sunetul livrat de Philips 65PUS7601/12 are o putere maximă de 30 W și vine de la două difuzoare de pe spate. Poți alege ca sunetul să fie optimizat în funcție de unde este montat televizorul: pe perete sau pe stand.
Hardware, sistem de operare și aplicații
Galerie de imagini din interfața Android TV de pe Philips 65PUS7601/12:
Conectivitate
Prin fir, avem rețea LAN prin RJ-45, 4 x HDMI, dintre care 2 pentru conținut 4K, 3 x USB, ieșire audio optică, audio in composite, jack de 3.5 mm, 1 x SCART, intrare composite YPbPr, dar și mufele clasice pentru cablu TV și satelit.
Telecomandă
telecomanda-philips-65pus7601
Preț
Concluzii
Iată, la final, principalele puncte pro și contra pentru Philips 65PUS7601/12:
PRO
  • imagine clară, contrast ridicat, culori naturale;
  • funcția Ambilight chiar își face treaba bine, acțiunea pare că depășește granițele ecranului;
  • multe aplicații disponibile în Google Play Store din Android TV.
CONTRA
  • sunetul extern putea fi mai bun, niciun spectru de frecvențe nu este clar definit;
  • fenomene de ghosting și zgomot de imagine vizibile mai ales la upscaling către 4K.
Darius Pană
Editor pe Gadget.ro din septembrie 2014. Pasionat de tehnologie, automobile și fotografie. Scrie recenzii pentru telefoane mobile, automobile, dispozitive din zona audio, monitoare, televizoare, aparate foto și orice alt gadget. Folosește Realme GT 8 Pro, Canon EOS M200 + Canon EF-M 22mm 1:2 pentru fotografii și Sony ZV-E10 + Sony E 4/PZ 18-105 G OSS pentru video.