TOP 3: Telefoane mobile ce merită a fi achiziționate prin sistemul de rate al Digi Mobil

/
/
21 oct. 18
/

Digi Mobil a revenit la sistemul de rate intern, direct pe factură. Plătești un avans + 12 rate pentru o selecție de smartphone-uri. 

Oferta completă o găsiți aici. Prețurile sunt valabile pentru portare de la abonament.

1. Samsung GALAXY A7 2018 – avans de 219 lei + 12 rate a 98 lei;

Cred că este cel mai bun smartphone ca raport preț / specificații din oferta Samsung pe segmentul mid-range. La puncte PRO aș pune ecranul AMOLED de 6 inch cu rezoluție 2220×1080 pixeli, procesorul Exynos 7 Octa 7885 cu 2 x ARM Cortex-A73 la 2.2 GHz și 6 x ARM Cortex-A53 la 1.6 GHz + Mali-G71 în poziția de accelerator grafic, camera principală cu trei senzori: 24 Megapixeli cu f/1.7 + 8 Megapixeli cu f/2.4 și 5 Megapixeli cu f/2.2, camera frontală de 24 Megapixeli cu f/2.0.

2. Huawei P Smart – avans de 149 lei + 12 rate a 75 lei;

Presupun că o parte dintre voi deja vă grăbiți să-l înfierați pentru chenarul negru ce înconjoară display-ul. Dacă puteți trece peste acest incovenient major, descoperiți un telefon destul de bine dotat pentru prețul cerut. Digi Mobil îl importă în varianta cu 3 GB RAM și 32 GB stocare.

3. Motorola G6 Play – fără avans și cu 12 rate a 66 lei;

 

În oferta operatorului de telecomunicații autohton sosește cu 3 GB RAM și 32 GB stocare + procesorul Qualcomm Snapdragon 430 de tip octa-core. Rulează Android fără modificări la nivel de interfață grafică, bateria este de 4000 mAh. Ar fi fost excelent dacă ecranul avea rezoluție full HD+, așa trebuie să te mulțumești cu HD+ pe un display de 5.7 inch.

Bineînțeles cine dorește experiență de utilizare premium nu se uită la mid-range și se orientează spre:

  • Huawei P20 Pro – avans de 1399 lei + 12 rate a 191 lei;
  • Samsung GALAXY Note9 – avans de 1799 lei + 12 rate a 225 lei.
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Sony s-ar fi hotărât să schimbe în sfârşit estetica telefoanelor sale, doar că primele randări pentru Sony Xperia 1 VIII arată un design destul de urâţel

Sony nu mai contează de ani buni în industria smartphone-urilor şi abia dacă mai lansează 1-2 modele pe an. Vorbim mai mult de o mândrie japoneză, una care nu a permis schimbarea esteticii ani la rând.

După Google Pixel 11, apare acum şi Google Pixel 11 Pro în primele randări cu caracter oficial

Într-un articol anterior v-am prezentat primele randări detaliate ale smartphone-ului Google Pixel 11. Vă spuneam atunci că, raportat la actualul Google Pixel 10, nu există diferenţe prea mari din punct de vedere estetic.

HONOR 600 Lite lansat în România – mid-range cu șasiu metalic, cameră de 108 MP și baterie de 6.520 mAh

HONOR aduce în România noul HONOR 600 Lite, un smartphone care încearcă să aducă o parte din experiența seriei flagship într-un segment accesibil. Modelul mizează pe o construcție metalică unibody, pe o cameră principală de 108 MP și pe o baterie de 6.520 mAh, alături de o serie de funcții AI integrate în MagicOS 10.