Ulefone Armor 2S – telefon rugged cu baterie de 4700 mAh

/
/
14 ian. 18
/

Ulefone este unul dintre cei mai activi producători chinezi din ultima perioadă, iar cel mai nou smartphone al său este Ulefone Armor 2S. Acesta este un telefon tip rugged ce oferă câteva avantaje:

  • Certificare IP68 ce garantează rezistenţa la apă (până la 1.5 m adâncime) şi praf;
  • Protecţie sporită la 360 de grade;
  • Construcţie solidă ce oferiă rezistenţă ridicată şi nu necesită husă de protecţie;
  • Rezistă la temperaturi minime de -40 de grade Celsius şi maxime de 80 de grade Celsius;
  • Baterie de 4700 mAh ce promite o autonomie de cel puţin 2 zile;
  • 6 butoane fizice: power, volum + şi -, PTT (scurtătură pentru diverse conversaţii cu echipa, prietenii etc.), activare cameră foto şi SOS (după 5 secunde de apăsare sună la 112 sau trimite mesaje de urgenţă);
  • Senzori multipli: barometru, compas, giroscop şi pentru citirea amprentelor;
  • Cameră foto de 13 megapixeli ce poate realiza fotografii subacvatice.

Este clar ce fel de smartphone este Ulefone Armor 2S şi pentru ce categorie de oameni este recomandat. Nu este un device puternic, ci doar unul care să nu te lase la greu. Telefonul poate fi achiziţionat la 199.99 dolari fără TVA, iar pentru mai multe detalii intraţi pe ulefone.com.

httpvh://youtu.be/U6uNRt1gOKw

Specificaţii complete pentr Ulefone Armor 2S:

  • display IPS de 5.0 inci cu rezoluţie FullHD (1920 x 1080 pixeli) protejat cu sticlă curbată 2.5D Corning Gorilla Glass 3;
  • procesor quad-core MediaTek MT6737T pe tactat la 1.5 GHz, 2 GB memorie RAM DDR3 şi 16 GB memorie internă + suport pentru card microSD de până la 256 GB);
  • Android 7.0 Nougat;
  • 4G TDD + FDD, dual-sim, Wi-Fi a/b/g/n, Wi-Fi direct, Wi-Fi hotspot, bluetooth 4.1, jack de 3.5 mm, USB Type-C, GPS, A-GPS, GLONASS, NFC, Radio FM, senzor pentru citirea amprentelor, certificare IP68;
  • cameră foto de 13 megapixeli cu senzor Sony IMX135, deschidere f/2.0, autofocus, flash dual-LED, filmare la 1080p şi cameră frontală de 8 megapixeli (prin interpolare) cu deschidere f/2.0;
  • baterie de 4700 mAh cu funcţia MediaTek Pump Express Plus 2.0, 14.5 mm grosime şi 270 g. greutate.
Categorii: Smartphone
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Smartphone-urile pliabile se devalorizează extrem de repede, se pierd în medie aproape 1000 de dolari după doar 12 luni de la achiziţie

Smartphone-urile pliabile câştigă teren an de an, însă cu viteza melcului, acest segment de piaţa nefiind un campion atunci când vorbim de volume mari. În contextul actual al exploziei în materie de costuri de producţie, eu zic că sunt şanse mari ca în trimestrele următoare să asistăm la o încetinere sau chiar la o stagnare…

Un mare producător de smartphone-uri şochează şi pregăteşte primul pliabil premium tip fold cu preţ de sub 1000 de euro în Europa (iată cum ţine în control costurile uriaşe de fabricaţie)

Piaţa smartphone-urilor pliabile începe să crească atât ca volum, cât şi ca importanţă, astfel că din ce în ce mai mulţi producători îşi vor face mai activ simţită prezenţa pe această nişă. Din păcate preţurile sunt unele destul de generoase, iar costurile mari de producţie nu ajută deloc în această direcţie.

Noile Samsung Galaxy Z Fold 8, Z Fold 8 Ultra şi Z Flip 8 ajung în oferta Digi Mobil (iată cât costă şi care este sistemul de rate disponibil)

Samsung a lansat oficial săptămâna aceasta trei noi smartphone-uri, toate din categoria pliabile. Le-am prezentat pe larg în trei articole separate astfel: