Ulefone Armor Mini – feature phone cu rezistenţă sporită şi certificare IP68

/
/
7 apr. 18
/

Producătorul chinez Ulefone a anunţat lansarea unui feature phone rugged denumit Ulefone Armor Mini. Telefonul este destinat acelor oameni care vor autonomie, rezistenţă şi simplitate. Printre cele mai importante caracteristici prezente pe Ulefone Armor Mini regăsim:

  • certificare IP68 ce garantează o rezistenţă de peste 30 de minute la o adâncime maximă de 1.5 metri;
  • carcasă rezistentă la şocuri, lovituri, temperaturi extreme etc.;
  • radio FM;
  • cameră foto de 0.3 megapixeli capabilă să facă poze subacvatice;
  • baterie de 2500 mAh ce promite o autonomie de până la 21 zile în stand-by;
  • buton SOS şi lanternă;
  • sistem de operare propriu cu suport pentru limba română.

Din punct de vedere hardware Ulefone Armor Mini este echipat cu un ecran de 2.4 inci cu rezoluţie QVGA (320 x 240 pixeli), procesor MediaTek MTK6261D tip single-core, 32 MB RAM, 32 MB spaţiu de stocare cu suport pentru card microSD, conectivitate 2G dual-sim şi un difuzor extern puternic.

Ulefone Armor Mini poate fi achiziţionat pe aliexpress.com pentru doar 39.99 dolari + transport gratuit.

Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Camera gimbal de pe HONOR Robot Phone costă cât o treime din preţul de vânzare a smartphone-ului

HONOR a lansat recent în China un smartphone vizionar, unul care a atras deja atenţia utilizatorilor la nivel global. Acesta se numeşte HONOR Robot Phone, iar colegul meu Emil a fost până în China pentru a-l vedea la lucru şi a realiza un material cuprinzător pentru comunitatea gadget.ro.

Vânzările de smartphone-uri în Europa sunt în cădere liberă, iar europenii par a-şi reduce încrederea în producătorii chinezi (Apple şi Samsung au crescut considerabil)

Piaţa de smartphone-uri din Europa trece printr-o mică corecţie, vânzările din ultimele lunii fiind într-o cădere vizibilă. Preţurile din ce în ce mai mari, cât şi contextul macroeconomic dificil, par a spune europenilor că schimbarea telefonului din dotare nu mai este o prioritate şi decizia mai poate aştepta.

Primele detalii pentru HUAWEI Pura X View sau cum arată un smartphone cu display lat și nepliabil… (aspect 16:9.5)

A apărut cumva din neant un format nou de smartphone-uri - ecrane late și nepliabile, să zic așa. Și bineînțeles că HUAWEI este prima companie ce anunță un astfel de produs.