Galaxy S este personalizat pe piaţa americană în funcţie de operatorul de telefonie mobilă care îl vinde şi am încercat să vă explic acest mic „fenomen” aici. În Coreea de Sud s-a ajuns la borna 800.000.
Într-un comunicat de presă recent Samsung arată că vârful lor de lance pe Android a ajuns la 1 milion pe cea mai matură piaţă din lume în ce priveşte consumul de tehnologii mobile – USA. Nu se compară cu iPhone 4 care în trei zile ajunsese la 1,7 milioane dar nici nu au fost lansate toate versiunile branduite de Galaxy S. Pe 31 august apare Epic 4G iar 9 septembrie – Samsung Fascinate la Verizon.
Urmează upgrade-ul la Android 2.2 în luna septembrie.
via phonedog.
1 milion de Galaxy S au fost vândute în SUA
Abonați-vă la canalul Gadget.ro de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informatii
Abonați-vă la canalul Gadget.ro de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informatii
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro;
Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc.
Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4.
Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.
Digi Mobil îşi îmbogăţeşte oferta de smartphone-uri cu 2 noi modele (iunie 2026)
Digi Mobil, al treilea operator din România după numărul de clienţi pe telefonie mobilă, a actualizat oferta de telefoane inteligente, iar în iunie 2026 oferă spre achiziţie 2 noi modele.
AnTuTu a publicat lista celor mai puternice 10 smartphone-uri din mai 2026
Aşa cum ne-am obişnuit, începutul fiecărei luni vine cu topul celor mai puternice 10 smartphone-uri prezentat de AnTuTu.
Un amendament introdus de Comisia Europeană schimba radical regulile pentru smartphone-uri şi tablete (acestea nu vor mai trebui să aibă baterii uşor de înlocuit din 2027)
Comisia Europeană a votat în 2023 o directivă care prevede ca din februarie 2027 toate device-urile portabile să aibă baterii uşor detaşabile, adică unele care să poată fi simplu de înlocuit chiar de către utilizatori.
